Як вберегти волосся від випадіння: Поради експерта

Дізнайся, чому ми втрачаємо волосся та як із цим боротися.

Із випадінням волосся стикаються більшість чоловіків та жінок. Постійні стреси, неправильне харчування й банальна застуда можуть стати тому причиною. У холодну пору проблема стає ще актуальнішою: випадіння може спровокувати навіть перепад температур чи сухість повітря під час опалювального сезону.

Фото: Unsplash

Звісно, випадіння волосся – звичайний фізіологічний процес, і не варто одразу ж бити тривогу. В середньому людина втрачає до 100 волосин щодня. Що важливіше – чи відновлюються вони в такій самій кількості. Визначити це можна навіть на око – ось як радить лікар-трихолог та офіційний експерт L’Oreal Paris Денис Прокопович:

«Спостерігайте за об’ємом. Якщо з часом хвіст стає тоншим – тоді варто звернутися до фахівця й застосувати комплексне лікування».

Чому ми втрачаємо волосся

На здоров’я волосся впливає низка факторів. Умовно їх можна поділити на дві групи – зовнішні та внутрішні. З одного боку, впливає середовище та догляд, а з іншого – стан нашого організму. Рясне випадіння може свідчити про хронічні захворювання ШКТ, а також ендокринної та нервової систем.

І все ж, за словами Дениса, більшість пацієнтів звертаються до трихолога через три розповсюджені причини:

  • стреси;
  • неправильний шампунь;
  • нестача в організмі амінокислот та важливих мікроелементів.

Знаючи їх, можна значно покращити стан волосся й запобігти його випадінню.

Фото: Hailey Reed, Unsplash

Як зменшити випадіння волосся

1. Правильний догляд

Дуже важливо обрати засіб для миття, що відповідатиме типу твого волосся. Щоб не помилитися – читай наш матеріал.

2. Повноцінне харчування

Відповідально плануй свій раціон: у ньому має бути достатньо білків, амінокислот та корисних мікроелементів – заліза, міді, вітамінів В і С.

Фото: Keenan Constance, Unsplash

3. Менше стресу

Навіть позитивний стрес для організму – удар. Відмовся від зайвих переживань та сконцентруйся на власному самопочутті.

4. Не забувай про шапку

Перепад температур взимку та восени може неабияк нашкодити волоссю. Не нехтуй шапкою, коли виходиш на холод. А також ховай волосся під час візиту до бані чи сауни.

Більше новин