4 червня віряни вшанують одне з найважливіших православних свят – День Святої Трійці. Це дуже ошатне свято, коли оселі та храми прикрашають гіллям, травами та квітами. "Зелені свята" – саме тому Трійця має ще таку назву у народі. Спеціально створений своїми руками букет на Трійцю прийнято освячувати в храмах.
Трави на Трійцю активно збирали, адже вірили, що вони мають цілющу силу. Вважається, що принесена додому освячена зелень захищає від пожежі, недугів та злиднів. А ще вірять, що кожна рослина на Зелені свята має своє сакральне значення, яке бере початок із дохристиянських часів.
Найпопулярніша трава на Трійцю — лепеха або очерет. Лепеха — це трав'яниста болотна рослина, яка має мечеподібні гострі листки та пряний аромат. В народі лепеха має ще назви аїр, татарське зілля. Як правило, лепеха не слугує для створення букетів на Трійцю. Аїр розкидають по підлозі, у дворі як оберіг від нечистої сили.
На свято Трійці завжди вже розпускаються польові квіти. Це і ромашки, і маки, і волошки і багато інших. Саме з польових квітів заведено формувати букет на Трійцю. Поєднання ромашок та маків гарно доповнює жовта пижма.
Особливим попитом через вишуканий відтінок мають квіти фіолетового кольору. Це і лаванда, і чебрець, і польові іриси, буквиця, шавлія. Фіолетові квіти на Трійцю додають вишуканої еститики букету і можуть бути акцентом всієї композиції. Гарне поєднання фіолетових квітів із синіми (волошки, іриси).
Дрібні білі квіти будуть гарним обрамленням букету. Можна використовувати аніс, деревій, стокротки. Дрібні суцвіття добре доповнюють дрібні фіолетові суцвіття лаванди, шавлії та підкреслюють більші, наприклад, ромашки та польові маки.