В ніч з 23 на 24 червня відзначаємо церковне свято свято Різдво Іоанна Хрестителя (Івана Предтечі), яке в народі відоме як свято Івана Купала. Існує багато традицій та прикмет, пов'язаних з цих днем. Зокрема, багатьох цікавить, чи можна купатися на Івана Купала у річці та інших водоймах?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Івана Купала: як змінити долю і знайти коханого
Івана Купала – це традиційне старослов'янське свято, яке пройшло крізь віка і дуже полюбилося українцям. Вважається, що ніч на Івана Купала має чарівні властивості. В цей час нечисть виходить до живих і гуляє поміж них. З цим і пов'язана традиція палити багаття як захист від нечситої сили та символ світла, сонця.
А чи можна купатися на Івана Купала? В цьому питанні варто розділити 2 етапи свята: ніч з 23 на 24 червня, коли відбуваються головні народні гуляння, та власне день 24 червня.
В ніч на Івана Купала категорично заборонено купатися в річках, озерах та інших водоймах. Адже вважається, що в цей час прокидається вся нечисть, особливо та, яка живе у водоймах: русалки, водяні тощо. І вони можуть затягнути людину під воду і потопити.
А от після сходу сонця 24 червня, в день Івана Купала, можна і треба купатися: нечисть вже відступає, а вода вдень набирає цілющих властивостей, змиває все погане з тіла і душі. Також вважалося гарною прикметою вмитися вранішньою росою 7 липня, це за повір'ями приносить здоров'я і красу.
Існують такі прикмети на Івана Купала:
►Якщо вмитися вранішньою росою 7 липня, можна покращити своє здоров'я та примножити красу.
►Якщо на Івана Купала йдуть дощі, все літо буде спекотним і посушливим.
►В ніч на Івана Купала зоряне небо віщує хороший врожай.
►Багато роси зранку на Івана Купала – теж до гарного врожаю.
►Якщо побачити змію на Івана Купала, скоро станеться біда.