Мандрівник, ведучий тревел-шоу «Світ навиворіт» та «Мандруй Україною» Дмитро Комаров ексклюзивно для читачів сайту 1+1 дав поради: куди можна поїхати на зимовий відпочинок на новорічні та різдвяні свята. Дмитро зізнався:
«Для мене в Україні найкращий новорічний відпочинок – це відпочинок у горах, у Карпатах. Я сам десь із 18-19 років їздив практично щороку у новорічний період у наші гори у різні місця. Тому що я дуже люблю вертеп і Маланку як журналіст, і просто мене це захоплює як людину».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Комаров про свої мандрівки: «Після Еквадору, джунглів, Південної Америки я кайфую кожну секунду вдома, бо у нас краще»
Тож у перші тижні нового року Комаров радить їхати на Гуцульщину, щоб подивитися, як там колоритно та неповторно проходять обрядові дійства до свят. Дмитро порадив:
«Зокрема можна поїхати до Верховини. Я точно знаю, що там є вертеп на Різдво. А що стосується Маланки з 13 на 14 січня, найпопулярніші точки – це Вашківці та Великий Кучуров у Чернівецькій області».
Щоправда, Дмитро зазначив, що там зараз уже дуже багато туристів, яких практично не було на початку 2000-х років, коли Комаров туди приїхав вперше. Мандрівник згадує – зимові свята там були справжнім автентичним видовищем. Але й зараз, незважаючи на туристів, у цьому регіоні у людей збереглися унікальні артефакти. Дмитро підсумував:
«Глобально весь Карпатський регіон дуже яскраво, колоритно, неповторно та незабутньо відзначає ці два свята: Різдво та Маланку».
Комаров вважає – ці свята стають дружнім та об'єднуючим фактором: можна спостерігати різдвяну ходу з хати до хати, люди всю ніч не сплять, спілкуються, смачно та ситно їдять та отримують справжнє задоволення від усього, що відбувається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Комаров про проєкт «Мандруй Україною»: «Моє завдання – показати маршрути, які реально повторити»
Щодо Маланки Дмитро каже, що це яскравий український карнавал: маски, традиції, які не побачиш більше ніде у світі. Ведучий додав:
«Саме Гуцульщину я поставив би до списку моїх топ-рекомендацій для тих, хто хоче побачити етнографію, антропологію, стати дослідником, а не просто туристом».
Дмитро Комаров у зимовому відпочинку радить розділити лижний відпочинок та обрядово-традиційний. Він зазначає, що на гірськолижних курортах теж проходить і вертеп, і Маланка, але в основному вони спеціально відтворені для туристів. Цікавіше дивитись на традиції не на гірськолижних курортах, а там, де люди святкують не для туристів.
Щодо любителів саме гірськолижного відпочинку, Комаров ділиться досвідом:
«Буковель – це європейський сервіс та високі ціни. Драгобрат або Славське – це відсутність сервісу, інфраструктури, бездоріжжя, але й дивовижна природа та більше єднання з нею».
Якщо вибір припав все ж таки не на Буковель, Комаров радить заздалегідь себе запрограмувати та налаштувати, що там не буде крутого сервісу, доріг, але буде змога отримати кайф від екстриму.
Проте Дмитро Комаров зробив важливе застереження:
«Хочу звернутися до тих екстремалів, у кого виникне ідея піднятися на Говерлу, на Піп Іван взимку: будьте обережнішими, інформуйте рятувальну службу і в жодному разі не йдіть без гіда. Тому що взимку наша Говерла така ж небезпечна, як і Еверест, і там щороку губляться люди».
Дмитро Комаров додав, що Карпати для нього напрямок №1 в Україні взимку, бо вони асоціюються із зимою. Але звісно і Одеса чи Львів взимку теж дарують свої позитивні, незабутні емоції.
Дивіться, як Дмитро Комаров розповідає про останню експедицію в Еквадор та подорожі Україною:
Loading...