Івана Купала — одне з давніх, дохристиянських свят східних слов'ян, традиційне старослов'янське свято, яке відзначають 7 липня. Усі традиційні обряди зазвичай звершують в ніч з 6 на 7 липня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні прикмети та традиції на Івана Купала
Купальська ніч (з 6 на 7 липня) вважається однією з найбільш магічних в році. В Україні в давнину:
►Обряди з багаттям
Для того, аби залучити удачу, виконували обряд з носовою хустинкою. Бажано, щоб вона була білого кольору. Сидячи перед багаттям, потрібно витерти ніс хустинкою і кинути її у вогонь, проговорюючи:
Відкуп плачу, до себе удачу залучаю,
Нехай все погане в вогні згорить,
А в моєму житті тільки хороше переважає.
Поки хустинка горить, потрібно дивитися на вогонь. Попросіть вогонь забрати все погане з вашого життя. Також можна попросити про втілення вашої мрії.
► Обряди з вранішньою росою
Купала-Купала, зроби так, щоб в моєму житті щастя переважало. Нехай удача мені посміхається, а нещастя на шляху не зустрічаються. Нехай дурні люди стороною обходять, і тільки щастя і любов в мій будинок приходять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День літнього сонцестояння: про магічні ритуали у це свято розповіла письменниця Лада Лузіна
1. Зберіть 7 липня квітки Іван-да-мар'ї та розкладіть їх по кутах житла, читаючи змову:
Чарівні квіти, зможуть моє житло захистити. Злодієві в мій будинок не зайти, дороги до мого дома не знайти. Нехай він мій будинок не помітить, обійде, на поріг не ступить, а повз пройде.
2. Змова, щоб знайти своє кохання:
На Івана Купала я, раба Божого (ім’я), всі поля і ліси обійшла, милого шукала, і гілка папороті знайшла. Обв’яжу цією гілочкою фотографію свого коханого. Як папороть буде в’янути і сохнути, так коханий буде сохнути і тужити, одну мене буде любити. Амінь.
► У купальну ніч не можна було засинати, адже за повір'ям у цей час в будинок може зайти нечиста сила.
►Вважається, що в ніч Івана Купала папороть цвіте та розкриває свої квіти, але лише ті, хто знаходить їх, може отримати велике щастя і багатство. Цей образ символізує таємницю та магію ночі.
►У народі вірили, що в ніч Івана Купала трави та квіти мають особливу силу і цілющі властивості. Збирати лікарські трави у цю ніч вважалося особливо корисним, оскільки їх властивості були потужнішими та магічними.
►В ніч Івана Купала вважалося, що світ неможливого стає реальністю, тому люди намагалися захистити себе від нього. Одним з повір'їв було носити вінок з квітів, який плетуть на Івана Купала, аж до наступного року, коли знову святкують це свято. Віриться, що цей вінок має захищати від лиха і нещастя.