Катя Осадча, Руслан Сенічкін, Людмила Барбір і заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіли про пошук зниклих українців за кордоном і в ЄС

Як діяти, щоб знайти зниклих українців за кордоном і в ЄС: розповідає заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко у Сніданку з 1+1

30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. В умовах повномасштабної війни в Україні ця тема стала як ніколи актуальною. Від 24 лютого майже 7 мільйонів українців виїхало за кордон. І це переважно жінки та діти.

В таких умовах ризик стати жертвою торгівлі зростає. Як убезпечити себе від цього? На що звертати особливу увагу, щоб не потрапити до рук шахраїв? Та куди звертатися, у разі якщо втрачено зв’язок з близькою людиною за кордоном? Соціальний проект «Знайти своїх» Катерини Осадчої, «Сніданок з 1+1» разом з МВС та Нацполіцією об’єднали зусилля на допомогу українцям.

«Торгівля людьми – це одна із трьох сфер процвітаючого кримінального бізнесу разом з незаконною торгівлею зброєю та наркотиками. В умовах війни, коли багато переселенців і тих, хто виїхав за кордон, є великий ризик потрапити у таку ситуацію в момент пошуку роботи. В більшості випадків ризикують жінки і діти. Найрозповсюдженішими видами є трудова і сексуальна експлуатація. Разом з тим це може бути рабство, торгівля органами, використання у жебрацтві, втягнення у злочинну діяльність, порнобізнес, продаж дітей. Все це є грубим порушенням прав людини. Важливо розпізнати їх вчасно і знати, як вберегти себе від цього», — розповіла ведучим Людмилі Барбір та Руслану Сенічкіну у студії «Сніданку з 1+1» заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.  

Потрапити у торгівлю людьми може будь хто не зважаючи на його вік, стать і соціальний статус. Павліченко розповіла про спеціальний підрозділ міграційної поліції, діяльність якої зокрема направлена на те, щоби зафіксувати, виявити і розслідувати саме випадки торгівлі людьми. Наразі українська поліція тісно співпрацює з Інтерполом, з Європолом та поліцією інших країн світу. 

Алгоритм пошуку зниклих за кордоном в країнах ЄС розроблено Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією України та Проєктом технічної допомоги SURGe, що реалізується за фінансової підтримки Уряду Канади.

Loading...

До ефіру онлайн доєдналася засновниця соціального проекту «Знайти своїх» Катерина Осадча, що також співпрацює з МВС, та презентувала алгоритм пошуку українців за кордоном: 

«Можна тільки уявити масштаб цієї проблеми. Важливо дотримуватись чіткого алгоритму дій. В першу чергу, коли до нас звертаються люди з проханням допомогти знайти близьких, ми радимо заспокоїтися. Це допоможе гарно скласти заяву у поліцію, згадавши найменші дрібниці, адже всі деталі зможуть допомогти у майбутньому пошуку.  Обов’язково треба зателефонувати 102 або звернутись до найближчого відділу поліції. За кордоном телефонуйте за номером 112 у будь-якій країні ЄС або також звертайтесь до найближчого відділу поліції».

Катерина Осадча зазначила — важливо довго не чекати, поки близька людина вийде на зв’язок, а повідомляти про зникнення одразу, щоб не допустили, щоб вона опинилася у ситуації торгівлі людьми! Не намагайтеся шукати самі і не звертайтеся по допомогу до сумнівних осіб – лише офіційні органи влади і поліція. 

Якщо ви не володієте мовою країни, у якій перебуваєте, зверніться по допомогу до дипломатичних або консульських установ України за кордоном. Важливо бути обачним, не передавати документи невідомим людям, тримати контакт з рідними, знати, куди і з якою метою тебе запрошують їхати. І обов’язково все перевіряти.

Більше новин