В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 14 лютого 2024 року. Всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними та мають перебувати на військовому обліку. Чи зміняться заходи мобілізації у новому році?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація жінок в Україні: президент озвучив свою позицію
Зміни в порядку мобілізації активно обговорювали останні декілька тижнів. 25 грудня опублікували текст законопроєкту № 10378, яким пропонують посилити мобілізаційні заходи та закріпити в законі деякі процедури, які проводилися з 2022 року, проте не були вказані в жодному законодавстві. Крім того, пропонується покарання для деяких громадян України, які не стали на військовий облік або ухиляються від мобілізації.
Серед таких можливих змін пропонують:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні спростили процес проходження ВЛК: відтепер документи можна надсилати в електронній формі
Наразі зареєстрований законопроєкт розглядається відповідним комітетом ВРУ та народними депутатами в робочих групах. Лише після висновків, доповнень та зауважень законопроєкт буде винесено на розгляд та голосування. Таким чином, змін в процесі мобілізації на наступний місяць не передбачено.
Отже, після отримання повістки військовозобов'язані громадяни мають з'явитися в ТЦК особисто, пройти медичний огляд та оновити свої військово-облікові дані. Якщо причин, передбачених законодавством для отримання відстрочки від мобілізації, немає, їх мають направити у навчальний центр. Навчання проходить від одного місяця. Потім військовозобов'язаного направляють до військової частини.
Як Залужний прокоментував законопроєкт про мобілізацію, дивіться у "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube:
Loading...