В Україні спростили процес проходження ВЛК: відтепер документи можна надсилати в електронній формі

Документи ВЛК відтепер можна надсилати в електронному вигляді: перелік
freepik.com

Які документи ВЛК можна надсилати в електронному вигляді?

Поділитися:

Для поранених військових спростили проходження військово-лікарської комісії — бійцям більше не треба возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку або непридатність. Про це повідомляють в МОЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як спілкуватися з людьми без кінцівок чи з протезами: поради від МОЗ

Як спростили процес проходження ВЛК

Відтепер пораненим  військовим не потрібно особисто возити документи до ВЛК, витрачати час та стояти у чергах. Медзаклади  можуть обмінюватися документами з військовими частинами, ТЦК та службами соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Це значно спростить та пришвидшить процес проходження ВЛК для захисників та  захисниць. 

Раніше військові навіть з важкими пораненнями могли годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб пройти військово-лікарську комісію. Наприклад, після рішення ВЛК потрібно було особисто возити документи про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя до військової частини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як військовому записатися на проходження ВЛК онлайн: пояснює Міноборони

Зараз же документи щодо рішення ВЛК про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя медзаклад в електронному вигляді направить до військової частини, після чого військовослужбовець може одразу їхати до центру комплектування за місцем проживання або відпустки. Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до центру комплектування.

Через систему електронного документообігу відбуватиметься обмін такими документами:

► довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
► постанова ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
► постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
► інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.

Якщо військовослужбовцю відмовляють у наданні послуги або заклад, до якого звернулися, не має системи електронного документообігу, потрібно звернутись на гарячу лінію Міноборони за номером 0 800 500 442 та повідомте про цей випадок. 

Словничок безбар'єрності: як не варто говорити про людей з інвалідністю, дивіться у "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube.

Новини по темі