За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 4% населення планети мають ті чи інші панічні розлади. Такі дані повідомляють у МОЗ. Війна та непрості умови життя в умовах воєнного стану, обстріли, перебування у бомбосховищах та необхідність тікати від окупантів — все це підґрунтя для розвитку різних психічних розладів, серед яких і панічні. Що таке панічна атака та як з нею ефективно боротися, розповіли у МОЗ. Зараз вкрай важливо зберігати тверезий розум та мислити критично, заради своєї безпеки та безпеки своїх дітей. Тож варто розрізняти симптоми панічної атаки та знати, як її вчасно подолати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висока температура тіла чи тиск: що робити, якщо до медичної допомоги не дістатися (рекомендації МОЗ)
У МОЗ повідомляють: панічний розлад характеризується раптовими й повторюваними панічними атаками. Панічна атака — це напад сильної тривоги (паніки), який настає раптово і триває від кількох хвилин до години, а іноді й довше. Симптоми панічної атаки наступні:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологічна допомога: які етапи стресу ми проходимо зараз і як з цим впоратися
В часи війни важливо швидше подолати симптоми панічної атаки, щоб повернути собі продуктивність та здатність тверезо оцінювати події. Від цього може навіть залежати збереження життя. Тому варто дослухатися до рекомендацій МОЗ, як пережити панічну атаку:
Зберігайте спокій та дбайте про своє здоров'я та здоров'я своїх рідних навіть під час війни. Ми обов'язково переможемо, але зараз важкі часи, коли треба максимально дбати про стан своїх рідних: як фізичний, та і психологічний.