Перехід на літній час 2023: коли в Україні переводять годинник

Коли в Україні переходять на літній час?

В Україні переводять годинники двічі на рік: восени та навесні. На це є кілька причин: відповідність біологічного часу календарному та заради економії електроенергії. За визначенням, поняття «перехід на зимовий час» є не зовсім коректним, оскільки правильніше називати цей час стандартним. Як правило, він є географічно виправданішим для відповідної місцевості, ніж літній час. Поняття «зимовий час» передбачає переведення стрілки годинника восени на годину назад відносно стандартного часу з поверненням навесні. Поняття ж перехід на літній час передбачає переведення годинника на годинну вперед. 

Коли переводять годинники в Україні 2023 на літній час

В Україні годинники на літній час переводять в останні вихідні березня. Тобто у 2023 році це потрібно буде зробити в ніч з 25 на 26 березня.

О 4:00 ранку 26 березня 2023 року стрілки годинника переводяться на одну годину вперед.

Важливо пам'ятати, що більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні, або не під'єднані до інтернету необхідно переводити вручну.

Як підготуватися до переходу на літній час та уникнути негативного впливу на здоров'я

Сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я, бо змінює біологічні ритми людини. Готуватися до переходу на літній час варто заздалегідь. Для цього необхідно:

► дотримуватися режиму сну й лягати трохи раніше,

► пити багато води й не зловживати шкідливою їжею,

► не варто вживати каву, чай чи алкогольні напої перед сном,

► перед сном приймати теплу  ванну, щоб організм повністю розслабився,

► більше часу проводити на свіжому повітрі,

► займатися спортом,

► уникати перевтоми,

► перед сном провітрювати кімнату і не користуйтеся гаджетами.

Отже, перехід на літній час відбудеться в ніч з 25 на 26 березня 2023 року: о 3 годині ранку 26 березня 2023 року стрілки годинника будуть переведені на годину вперед.

Більше новин