Цього тижня Україна переходить на зимовий час: коли та куди переводимо стрілки годинників
Україна готується до переходу на зимовий час.
В Україні переводять годинники двічі на рік: восени та навесні. На це є кілька причин: відповідність біологічного часу календарному та заради економії електроенергії. За визначенням, поняття «перехід на зимовий час» є не зовсім коректним, оскільки правильніше називати цей час стандартним. Як правило, він є географічно виправданішим для відповідної місцевості, ніж літній час. Поняття «зимовий час» передбачає переведення стрілки годинника восени на годину назад відносно стандартного часу з поверненням навесні.
Коли переводять годинники в Україні 2022 на зимовий час
В Україні годинники на зимовий час переводять в останню неділю жовтня. Тобто у 2022 році це потрібно буде зробити в ніч з 29 на 30 жовтня.
Важливо пам'ятати, що більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні, або не під'єднані до інтернету необхідно переводити вручну.
Як підготуватися до переходу на зимовий час та уникнути негативного впливу на здоров'я
Сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я, бо змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну та може стати причиною осінньої депресії.
Готуватися до переходу на зимовий час варто заздалегідь. Для цього необхідно:
- дотримуватися режиму сну й лягати раніше,
- пити багато води та зловживати шкідливою їжею,
- не варто вживати каву, чай чи алкогольні напої перед сном,
- перед сном приймати теплу ванну з сіллю
- перед сном гуляти на свіжому повітрі,
- провітрювати кімнату і не користуватися гаджетами перед сном
Перехід на літній час відбудеться в ніч з 25 на 26 березня 2023 року: о 3 годині ранку 26 березня 2-23 року стрілки годинника будуть переведені на годину вперед.