За офіційними даними ВООЗ, за час війни в Україні російськими загарбниками вже було здійснено 43 напади на систему охорони здоров'я. І це лише офіційні дані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен з нас може допомогти зібрати докази воєнних злочинів в Україні: чатботи від Мінцифри
17 березня генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус на засіданні Ради Безпеки ООН щодо України оголосив велику промову, яка стосувалася ситуації охорони здоров'я в нашій країні і згубного впливу на нього війни. Зокрема Тедрос Аданом Гебреєсус сказав:
"У результаті повсюдного руйнування інфраструктури, включаючи заклади охорони здоров’я, є серйозні порушення в медичних послугах і доступі до основних товарів. ВООЗ підтвердила 43 напади на охорону здоров’я в Україні, 12 людей загинули і 34 отримали поранення, включаючи медичних працівників. У будь-якому конфлікті напади на охорону здоров’я є порушенням міжнародного гуманітарного права. Вони позбавляють людей терміново необхідної допомоги та ламають і без того напружені системи охорони здоров’я".
Генеральний директор ВООЗ наголосив, що через війну в Україні є величезні ризики залишитися без медичної допомоги людям із серцево-судинними захворюваннями, раком, цукровим діабетом, ВІЛ та туберкульозом тощо. Також через міграцію людей значно підвищується ризик спалахів таких захворювань, як кір, пневмонія та поліомієліт. Не оминув посадовець і питання психічного здоров'я українців, яке значно страждає через війну. Згадав Тедрос Аданом Гебреєсус і ризик поширення COVID-19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Препарати для тиреоїдної терапії: де і коли можна буде придбати ліки для лікування хвороб щитовидки (інформація від МОЗ)
Тож ВООЗ закликала Раду Безпеки ООН не припиняти працювати над питанням негайного припинення вогню в Україні. Наприкінці своєї промови Генеральний директор ВООЗ сказав:
"У будь-якому випадку єдиним рішенням є мир. Наш світ потребує миру як ніколи. Ніби COVID недостатньо? Вести таку нищівну війну, як ця, небезпечно для світу!"