Великодній тиждень має також назви: Світла седмиця, Пасхальний тиждень, Світлий тиждень, Святий тиждень. У християнстві це період тривалістю сім днів, що охоплює Великодню неділю (власне Великдень) та шість наступних днів до Червоної гірки (другої неділі після Великодня).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на квітень 2023: найважливіші свята та дати
У 2023 році Світлий тиждень відзначатимуть з 16 квітня по 22 квітня. Під час Світлої седмиці немає посту в середу і п'ятницю, і навіть готуючись до Причастя не можна самовільно накладати на себе піст.
17 квітня. В окремих регіонах України понеділок Світлої седмиці називають "Поливаний понеділок", бо там існує звичай, коли хлопці обливають дівчат водою, а ті за це дарують їм писанки. Також у понеділок Великоднього тижня люди ходять одне до одного в гості.
18 квітня. У Вівторок Світлої седмиці продовжують ходити в гості, цілими сім'ями.
19 квітня. У Світлу середу, або "Хороводницю", в селах традиційно починали водити хороводи, які тривали до Дня Святої Трійці.
20 квітня. У народі його називають "Навський Великдень", тобто Великдень мерців, оскільки вважалося що в цей день звістка про настання Великодня сягає потойбічного світу й померлі приєднуються у святкуванні до живих. У цей день було заведено прибирати могили на кладовищах напередодні Проводів.
21 квітня. У П'ятницю Великоднього тижня відзначається свято ікони Божої Матері "Живоносне джерело". В цей день у храмах здійснюється мале водосвяття.
22 квітня. У Світлу суботу господині повноцінно бралися до хатньої роботи.
23 квітня. Неділю Світлої седмиці називають Червоною гіркою. Це перший день поминального Томиного тижня (Радоницького тижня).
►Весь Світлий тиждень після Великодня не можна сумувати за померлими.
►На Великодньому тижні не дотримуються посту, навіть заради Причастя.
►У Світлу седмицю не проводять панахид.
►На Великодньому тижні не можна проводити обряд вінчання, однак дозволяється хрестити дітей.
Як українці святкуватимуть Великдень у Польщі, дивіться:
Loading...