UA RU

Трійця 2021: що святять на Трійцю і чим прикрашати домівки

©© Pexels/Nandhu Kumar

Цьогоріч християнська Трійця 2021 – свято на п’ятдесятий день після Великодня – відзначається 20 червня. Як українцям підготуватися до Трійці та чим прикрасити оселю розповімо в цьому матеріалі.

Оскільки Трійця 2021 припадає на 20 червня, понеділок 21 червня буде неробочий. Тож плануйте на вихідних активний відпочинок!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успіння Святої Богородиці: історія свята та що не можна робити у цей день

Свято Трійці вважається одним з найважливіших християнських свят. Свята Трійця — ім'я Живого Бога в православ'ї, Єдиного в Трьох Особах, іпостасях Божества, Отці, Сину і Святому Дусі. Святкується Трійця 2021 виключно в неділю.До речі, Трійцю ще називають Зеленою неділею, бо свято символізує пробудження природи та її повернення до життя.

Трійця 2021: традиції святкування

В давнину українці святкували Трійцю дуже врочисто. Зранку господині готували святкове застілля, прибирали та вбирали хатини. Після цього всі вбиралися у святковий одяг, сідали й чекали, поки вдарять церковні дзвони. Якщо вдарить дзвін — це блага звістка. Тоді всі починають хреститись та йдуть до церкви. Ідучи до церкви, кожна дівчина несла в руках свіжі квіти. Після служби відбувався хресний хід до криниць, щоб освятити їх святою водою. Дехто освячував і оселі. Вірили: таким чином захищались від русалок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна робити на Горіховий Спас: стародавні прикмети, повір'я та традиції

Трійця здавна вважається дівочим святом. Дівчата ворожили, ходили в ліс і кидали сплетені вінки у водойму, вважаючи, що вони дістануться русалкам. А вже від русалок чекали, що ті наворожать їм багатих наречених.

Трійця 2021: що святять на Трійцю

Друга назва свята, Зелена неділя, говорить сама за себе. Хатини здавна прикрашають живими квітами, рослинами та всім, що символізує нове життя. А перед цим рослини освячують в церквах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЩо не можна робити на Яблучний Спас: стародавні прикмети, повір'я та традиції

Що святять на Трійцю:

 • аїр
  Стебла аїру приносять удачу та захищають від невдач, тому його треба розкидати по підлозі в усіх кімнатах: вдачі мало не буває! Вважається, що троїцький аїр надає оселі позитивної енергетики.
 • чебрець
  Вважається жіночою та Богородицькою рослиною. Особливий дар чебрецю відчують ті, хто мріє про міцний шлюб: в давнину чебрець носили як оберіг, щоб зустріти своє кохання. Також чебрецю приписують заспокійливу дію на буйну вдачу: чебрець сушать та кладуть в подушки для спокійного сну, жінки здавна клали сушений чебрець у ладанки чоловікам, щоб не втрачали голову.
 • пижмо
  Пижмо за віруванням наших предків захищає від вроків та привороту. Практичне застовування: захищає речі від молі.
 • любисток
  Захистить вас від злих сил та наврочень.
 • полин
  Існує повір'я, що якщо повісити полин над дверима, то ваша домівка буде захищена від темних сил. Також заведено використовувати полин, щоб в домівках не заводилися миші та таргани.
 • м'ята
  Містить заспокійливу чару, притягує до оселі добро та злагоду.
  трійця травиФото: Pexels/ Daria Shevtsova
Новини по темі
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Приймаю