За словами постійного військового експерта Олега Жданова, визначення "вантаж 200", "вантаж 300" пішли з часів Афганської війни – коли Радянський Союз ввів війська до Афганістану і з'явилися поранені та вбиті, то з'явилися і назви «вантаж 200» та «вантаж 300». Ще називають «двохсоті» і «трьохсоті». «Двохсоті» – це вбиті. «Трьохсоті» – це поранені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто отримає відстрочку від призову під час мобілізації: розширено перелік категорій
Чому такі назви? Олег Жданов пояснює:
"Тіла солдатів запаювали в цинкові труни. Стандартна дерев'яна труна з тілом запаюється цинковими листами і поміщається в дерев'яну скриньку, яка має стандартні розміри під завантаження на транспорт. Вся ця конструкція (дерев'яний ящик, цинкова труна та труна з тілом), як правило, важить близько 200 кг. Звідси, як стверджує одна з версій, і походить назва "вантаж 200".
Вияснили це, імовірно, через необхідність завантаження в літак, коли вже з Афганістану доставляли бійців. Льотчики завжди уточнювали вагу вантажу. Зважували та приблизно розуміли, що така конструкція важить приблизно 200 кг. Ця назва «вантаж 200» від льотчиків пішла до військових і стала постійною у військовому лексиконі. Наприклад, питання «Чи є двосоті?» означає «Чи є вбиті?».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд з України чоловіків, не придатних до військової служби: як надовго та які документи мають пред'явити
Як з'явилася цифра 300 для поранених? Олег Жданов відповідає:
"Коли військовослужбовець отримує пораненя, командир підрозділу заповнює бланк номер 300. Таким чином ця нумерація стала називною за однією з версій".
Жданов назвав ще одну можливу причину появи назви «двохсотих», дивіться відео:
Loading...
Також Олег Жданов назвав ще інші умовні позначення, що використовуються у військовому лексиконі.
Вантаж 400 – військові, що зазнали контузії
Вантаж 500 – медикаменти
Вантаж 600 – полонені
Вантаж 700 – гроші та дорогоцінні матеріали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уроки історії: як Німеччина напала на СРСР та в чому подібність з нападом росії на Україну
Жданов підкреслив, що наскільки використовуються останні умовні визначення наразі військовослужбовцями сказати складно, бо є купа переговорних таблиць із кодованими найменуваннями вантажів та людей. Ці таблиці спеціально створюються під військових і можуть відрізнятися тій чи іншій місцевості, частині чи напрямку.