Як лінуватися з користю: поради психоаналітика в "Сніданку. Вихідний"

Ведучі "Сніданку. Вихідний" розібралися в психологічній природі ліні.

20 серпня ввесь світ відзначає Міжнародний день ліні. В українській культурі звикли сприймати лінощі за щось негативне та безвідповідальне. Про психологічну природу байдикування у «Сніданок. Вихідний», що виходить у вихідні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна", розповіла психоаналітик Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологічний тест по картинці: ваше послання на осінь 2023

Лінь як психологічне явище

Зазвичай лінь пояснюють як брак мотивації. Проте часто такий емоційний стан можуть не відрізняти від симптомів психічних розладів, наприклад, депресії. Загалом, лінощі можна поділити на корисні та руйнівні.
Корисна лінь

  • Бажана, але не ненависна
  • Період після втоми
  • Дає відчуття відновлення
  • Надихає на творчість

Руйнівна лінь

  • Прокрастинація
  • Депресія
  • Постійна нестача сил
  • Без відчуття відпочинку

Різниця між відпочинком, лінню та прокрастинацією

Відпочинок — це організований процес, певні активності для задоволення. Коли ж людина відчуває лінь, то вона що б не планувала, нічого не робить. Ми відчуваємо вину за байдикування, картаємо себе за те, що підводимо інших. Прокрастинація — це стан, коли потрібно щось зробити, проте через якісь причини (страх провалу чи труднощів) особа відкладає роботу на потім, займаючи себе дріб’язковими справами.

“Варто подумати про лінощі, як про нормальний процес людської праці. Попрацював, полінувався, відпочив”, — коментує експертка.

Коли необхідно лінуватися

Кожній людині потрібен час на відпочинок, тому не треба ставитися до байдикування як до чогось поганого. Не намагайтеся все робити по графіку. Комусь для ліні потрібні години, а комусь — дні, і це абсолютно нормально.

Ідеальний лінивий день

► Просинайтеся, коли хочете
► Нічого не плануйте
► Цінуйте час відпочинку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як полегшити період адаптації дитини до садочка: поради від нейропсихолога

Як психологічно не з’їсти себе за лінощі

► Пам’ятайте, що картання — це невротичний ритуал.
► Вам не потрібно ні перед ким виправдовуватися.
► Ви маєте право лінуватися.
► Не беріть на себе забагато.
► Одразу повідомляйте іншим, що зробите щось пізніше.

Loading...

«Сніданок. Вихідний»  — інформаційно-розважальний проєкт на 1+1 Україна. Починай кожні вихідні з улюбленими ведучими, які допоможуть тобі спланувати незабутній вікенд, розкажуть про культурні новинки, цікаві події для всієї сім’ї ще й підкажуть корисні лайфхаки. 

Дивіться "Сніданок з 1+1" щодня з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, а також "Сніданок. Вихідний" у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок з 1+1" в соцмережах:

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

 

Більше новин