З 18 березня починається Великий піст - найсуворіший і найтриваліший з усіх церковних постів. Та різки перехід із повноцінного раціону на обмежений може завдати шкоду здоровʼю, особливо, при наявності захворювань. Лікар ендокринолог-дієтолог Наталія Самойленко у «Сніданку з 1+1» розповіла, як підлаштувати і оптимізувати харчування на цей період та з чого почати поститися.
До такого тривалого періоду треба готуватись завчасно - наголошує Наталія і тому попередній тиждень був підготовчий. Організм варто попередньо обмежити від мʼяса і птиці і перейти на так звану молочну дієту.
Та для деяких груп населення пост може бути уразливим і краще не постувати, якщо ви, допустим, перебуваєте у стані вагітності чи маєте специфічний стан.
Та все ж таки, пост все одно сприяє оздоровленню і дотримання посту допомагає уникнути багатьох негативних наслідків. Перед тим як поститися, бажано проконсультуватися з лікарем і зробити чекап організму на аналізи
Такі показники допоможуть, наскільки суворо притримуватись посту і як тримати свій організм здоровим і формувати раціон. Лікар має надати рекомендації по тому, які продукти треба залишити у меню, а які дозволяється прибрати.
Для літніх людей пост може бути дуже корисним, однак варто звернути увагу на наявність розладів кишкового тракту. За таких обставин, варто слідкувати за тим, чи споживаєте ви термічно оброблені овочі та фрукти і робити певні послаблення у постному раціоні.
Більше цікавого та корисного дивіться у будні в "Сніданку з 1+1" з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що допомагає завжди виглядати гарно та доглянуто - секрети здоров’я з Валентиною Хамайко