Щоденно українцям доводиться зіштовхуватися зі стресовими ситуаціями. Деякі вже змогли адаптуватися, а деяким досі важко спокійно реагувати на виклики війни. Як допомогти собі в критичній ситуації? Про це поговорили з психоаналітиком Анною Кушнерук у "Сніданку з 1+1".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Панічна атака у дитини: симптоми, як діяти, які методи не працюють (поради від психологині Світлани Ройз)
За словами психологині, в обставинах, коли десь щось вибухає, травмуються люди, людина не може та не мусить почувати себе комфортно. Зовсім позбутися почуття страху та тривоги неможливо, але можна покращити свій стан завдяки простим діям. Наприклад, на допомогу прийде аромотерапія.
"При дистресі людина фокусується на тому, що її травмує. А фокусуватися важливо на тому, що вигоює", — каже психоаналітик.
Для заспокоєння Анна Кушнерук радить задіювати власні рецептори. Різноманітні аромати трав та фруктів допоможуть зменшити напругу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформація, що паралізує: як відволіктись від тривожного контенту (поради психолога у Сніданку з 1+1)
Жага до їжі в стресових умовах є абсолютно нормальним явищем та навіть може бути корисною, якщо обирати правильні продукти. Так, експертка радить вживати їжу, яка змушує відчувати комфорт та тепло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли немає світла: як зменшити роздратування та чим зайняти дітей (поради психолога)
►Перебирайте крупу.
►Переливайте воду.
►Прикладіть до себе гарячий напій.
►Голосно заспівайте.
►Розітріть долоні.
►Обійміться.
"Якщо людина сфокусується на процесі в той момент, коли вона навіть дихання собі не може організувати, повірте, вона почне відволікатися і включатися в те, що робить. Безумовно, доросла людина не буде себе опановувати тим, що вона порпається в гречці, але якщо ви об'єднаєте це з корисною справою... Поперебирайте крупи, понаводьте лад, посортуйте олівці окремо від дитячих ручок. Будь-які тактильні справи допоможуть", — зауважила Анна Кушнерук.
Loading...