Як побороти свої страхи: практичні поради від психотерапевта Олега Чабана. В чому різниця між страхом та фобією?

Як впоратися зі своїми страхами? Про це розповів психотерапевт Олег Чабан.

Як побороти свої страхи? Практичні поради з цього приводу у студії «Сніданку з 1+1» дав психотерапевт Олег Чабан. Він розповідає:

Страх – це звичайна людська емоція. Він адаптивний і відштовхує нас від того, щоб робити дурниці.

Проте є поняття «страх», а є поняття «фобія». В чому ж різниця? Олег Чабан зауважує, що про фобію можна говорити вже тоді, коли страх стає дезадаптивним: заважає пересуватися, пристосовуватися до колективу, штучно звужує коло інтересів. Тоді вже мова йде про фобію, яка є психічним розладом. І з фобіями варто боротися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людська пам’ять: її властивості, різниця між жіночою та чоловічою пам’яттю. Як навчитися запам’ятовувати більше? Коментує психотерапевт Олег Чабан

Психотерапевт наголошує, що основа всіх фобій – танатофобія, страх смерті. Вона торкається базових механізмів, сенсу життя. По суті, все, чого ми найбільше боїмося – це померти. І саме з цього страху і витікають все інші фобії.

Олег Чабан дає поради, як впоратися зі своїми страхами. Треба спробувати:

►Перевести свої емоції в логічну площину.

►У своїх думках довести страх до абсурду.

►Працювати з дрібними страхами, які є частиною великої фобії.

►Використати гумор. Гумор захищає, особливо, коли мова йде про соціальний страх.

Детальніше про це дивіться у відео:

Loading...

За словами психотерапевта, головний наслідок фобії – це асоціалізація. А з неї витікає вже порушення сну, депресія, тривога, іноді навіть алкоголізм.

Наприкінці розмови Олег Чабан підводить глядачів до такого висновку:

Треба жити зараз, в цей момент, а не боятися. Ловіть момент, його завтра уже не буде.

Якщо ви відчуваєте, що ваші страхи переросли у фобію, краще вчасно зверніться за допомогою до спеціаліста, який допоможе вам подолати цей розлад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осіння хандра: чим відрізняється від депресії та як з нею боротися? (розповідає психолог Анна Кушнерук)

Тема страхів, які переживає кожен, буде піднята у наступному ефірі шоу «Танці з зірками». Учасники шоу розкажуть про свої найбільші страхи в житті, зокрема і про ті, які стоять на їхньому шляху до перемоги. А також будуть говорити про те, як вони боряться зі своїми страхами. Дивіться шоу «Танці з зірками» щонеділі о 21:00 на каналі 1+1.  Квитки на наступні прямі ефіри «Танців з зірками» можна придбати, натиснувши на посилання.

Більше новин