Через військову агресію росії Україну чекає важка зима. Саме тому вже зараз потрібно ретельно готуватися до опалювального сезону. Ми вже розповідали, як утеплити оселю без обігрівачів, а тепер ділимося порадами для економії газу та світла.
Експерт з енергетики Юрій Корольчук у студії програми "Сніданок з 1+1" розповів, що треба робити, аби зберегти тепло і заощадити сімейні кошти.
►Утеплити фасад. Щоб максимально зберегти тепло, яке дає батарея, можна поставити позаду пластини з фольги або спеціальні відбивачі. В основному використовують фольгу.
►Зробити ревізію та утеплення вікон. Якщо у вас металопластикові вікна, треба перевірити, чи вони знаходяться в належному стані. Якщо дерев'яні вікна, то заклеїти щілини паролоном.
►Завісити вікна (зовнішні ролети/цупкі штори). Так ви зможете захистити дім від протягів та втрати кільгох градусів тепла.
►Застелити килими на підлогу. Це допомже створити природну теплу підлогу. Також можна повісити килими на стіну, щоб зберегти тепло.
►Також свій ефект дадуть хороші каструлі та чайник з нержавіючого матеріалу. Вони краще підігріватимуться на маленькому вогні, що дозволить заощадити на використанні газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на газ і тепло для українців не зростатимуть до кінця війни
►Замінити лампи в квартирі
В першу чергу експерт з енергетики радить зрозуміти, де ви більше використовуєте світла. Наприклад, ви регулярно вмикаєте світло на кухні або в місці, де читаєте. Там є сенс замінити лампочки на більш економний варіант — LED лампи. Там, де ви не часто використовуєте світло, як от в коридорі, можна залишити звичайні лампочки розжарювання.
►Поставити двозонний лічильник
Також можна поставити двозонний лічильник, який підраховує втрати струму за різними тарифами протягом доби. Ідеальний варіант для тих, хто використовує бойлер великого обсягу.
“Я вам скажу з власного прикладу, що він використовується так: вдень не працює, а вночі вмикається. Потім мені вистачає цієї гарячої води на сім’ю протягом дня. В мене йде фактично 50 на 50 — денний тариф та нічний тариф. В це ж нічне використання можна додати пральну машинку”, — поділився експерт.
►Вимикати з розетки енергозатратні прилади
Коли йдете з дому, можете вимикати пральну машинку, настільні лампи, електричний чайник тощо. А от телевізор краще не вимикати на ніч, оскільки потім він буде брати ще більше електроенергії для використання.
Loading...