У неділю, 9 червня, в Україні були повністю скасовані стабілізаційні відключення світла. Чому зменшили обмеження електроенергії, та чи будуть далі вимикати світло? Про це детально розповіли у сюжеті "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на "1+1 Україна".
Як пояснили в Укренерго, на скасування відключень світла в неділю було дві причини. По-перше, у вихідний знижується споживання електроенергії. По-друге, в роботу повернувся один електроблок АЕС. На якій саме атомній електростанції запрацював реактор, не повідомляється. Проте у Міністерстві енергетики заявили, що це був плановий ремонт, який завершили на 10 днів раніше. Завдяки цьому енергосистема отримуватиме додаткових 1000 МВт потужності.
Введення в роботу додаткового електроблоку знизить дефіцит електроенергії в країні, проте ситуація в енергосистемі залишається напруженою через обстріли росією критичної інфраструктури. Ворог цілеспрямовано атакує як електростанції, так і трансформаторні підстанції та лінії електропередач. Через це навіть вироблена електроенергія не завжди може бути доставлена кінцевому споживачу.
Електроенергію не можна згенерувати наперед. Її виробляється рівно стільки, скільки споживається щохвилини. А коли електроенергії треба більше, ніж її вироблено, у системі виникає дефіцит. Тоді для стабілізації системи необхідні аварійні або стабілізаційні відключення світла.
Пікові години в Україні — з 8:00 до 11:00 ранку та з 17:00 до 23:00. Це чутливий час для енергетичної системи країни. В ці періоди експерти радять не використовувати енергоємні прилади, такі як бойлер, пральна машина, обігрівачі, кондиціонери тощо. Їхню роботу краще змістити на нічний час.
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: