Лохина: вирощування та догляд (поради Антоніни Лесик у "Сніданку з 1+1")

Як вирощувати лохину в домашніх умовах?

Як самостійно обрати сорт лохини та підготувати її до посадки, розказує садова експертка Антоніна Лесик у "Сніданку з 1+1".

Обираючи лохину для свого саду, зверніть увагу на такі параметри: 

  • терміни дозрівання
  • висота куща
  • смакові якості

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як продовжити врожай огірків до осені (поради Антоніни Лесик у "Сніданку з 1+1")

За термінами дозрівання кущі лохини діляться на три основні види:

►ранньостиглі — ягоди яких можна збирати з кінця червня і на початку липня

►середньостиглі — дозрівають у липні та серпні

►пізньостиглі — можуть давати врожай навіть до кінця вересня

Щоб забезпечити врожай лохини протягом усього сезону, Антоніна Лесик радить висаджувати хоча б по 1-2 кущика з кожної групи.

Лохина — це перехресно запилювана культура й один кущ не буд гарно родити. Кущів на ділянці має бути як мінімум три. 

Коли саджати лохину

Зазвичай лохину садову висаджують або рано навесні, або восени. Але якщо придбати кущі із закритою кореневою системою, можна і влітку. Головне - правильно підготувати яму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати новий врожай зелені посеред літа: поради щодо літнього посіву від Антоніни Лесик

Як правильно садити лохину

Для посадки лохини слід обрати сонячне місце і не в низині. Головна умова — кислий ґрунт. Без нього лохина не буде нормально рости, розвиватися, а буде хворіти і може загинути.

Посадкова яма для лохини

Яма для лохини має бути 50/50 по периметру і 40 см в глибину. На дно ями краще покласти гілки, кору. Це дасть додатковий дренаж, а також при перегниванні додаватиме кислотності. 

Для приготування сумуші для посадки потрібен верховий кислий рудий торф із позначкою кислотності 3,5-4,5 ph. До нього можна додати одну частину піску і одну частину хвойного опаду чи тирси. Усе це ретельно перемішуємо і заповнюємо яму. Торф має пористу структуру, тому перед посадкою його декілька раз потрібно гарно пролити.

Як посадити лохину в домашніх умовах

Висаджуємо саджанці на 5-6 см нижче, ніж вони росли в контейнері, оскільки грунтосуміш ще трохи осяде. Після посадки обов'язково гарно проливаємо і мульчуємо. Ідеально підійде кора хвойних дерев або соснові голки. Насипати потрібно товстим шаром. Якщо все зроблено правильно, то найближчі 2-3 роки лохина, окрім поливу, нічого не потребує.

Зазвичай у продажу є 1-2 річні саджанці. Перший врожай вони дають невеликий. На 4-5 рік лохина вступає в активну стадію плодоношення і дає 2-5 кг з одного куща.

У серпні у лохини не тільки час плодоношення, а й закладання бруньок на наступний рік. Тому вона потребує значного поливу. 

Дивіться правила вирощування лохини від Антоніни Лесик:

Loading...

Більше новин