Поради батькам: Як організувати правильний розпорядок дня школяра

Лікар-педіатр розповіла, на що варто звертати увагу батькам, щоб скласти правильний режим дня для дитини.

У дітлахів пройшов період захоплення школою, коли вони раділи від зустрічі з однокласниками, ділилися враженнями від літніх канікул та хизувалися яскравим шкільним приладдям. З’явилося відчуття втоми і, відповідно, небажання йти в школу.

У програмі Сніданок з 1+1 лікар-педіатр Ганна Гнилоскуренко розповіла, як організувати режим дня для школяра.

Експерт стверджує, що питання втоми особливо стосується першокласників. Вони не лише страждають від великого навантаження, а й від психічної втоми від колективу. Тому батькам варто не лише морально підтримувати школярів, а й піклуватися про імунітет дітей.

ЯК ПОКРАЩИТИ ІМУНІТЕТ ДИТИНИ

1. Після школи дитина повинна декілька годин проводити на свіжому повітрі. Не варто відразу сідати за виконання домашніх завдань.

2. Вихідні варто проводити на природі, займатися активною діяльністю.

3. До щоденного раціону школяра мають входити свіжі сезонні овочі та фрукти.

Особливо складним моментом для дитини може стати зміна школи, адже адаптація до нового колективу в деяких випадках триває до року. Зміна психологічного клімату в колективі найбільше відображається на стані дитини.

Лікар радить батькам брати участь в житті дитини. Розпитувати і, головне, слухати. Таким чином можна виявити проблему на ранньому етапі та допомогти своїми порадами.

Часто виникає проблема у комінукації з дітьми: на питання, як справи у школі, вони відповідають неохоче. Лікар радить в такому випадку правильно ставити дитині відкриті питання, конкретизуючи та звертаючи увагу на деталі. Наприклад, можна запитати про однокласників, з якими склалися дружні стосунки, про те, як виглядає клас, про найяскравіший момент дня.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ РЕЖИМ ДНЯ ДЛЯ ШКОЛЯРА

1. Варто знайти баланс між навчанням, відпочинком та фізичною діяльністю.

2. Діти початкових класів повинні лягати спати не пізніше 21:30, старших класів – 22:30.

3. Між часом, коли дитина прокинулася і йде в школу, має пройти не менше 40 хвилин.

4. Щоранку школяр має випивати склянку води, після цього робити зарядку.

5. Коли організм прокинувся, обов’язково варто поснідати, адже пропущений ранковий прийом їжі може стати причиною виникнення серйозних захворювань.

6. 2-3 рази на тиждень дитина повинна відвідувати спортивні гуртки.

Читайте також поради гастроентеролога про те, яким має бути правильний перекус для школярів і що категорично не можна давати дитині з собою у школу.

Більше новин