Так званий закон про дрова вже встиг обурити частину українців та стати причиною для мемів. Його головною метою від початку була боротьба з нелегальним обігом деревини. Як відомо, Зеленський відмовився підписувати законопроєкт. Про це повідомив радник президента України Дмитро Литвин в коментарі ВВС.
Народний депутат Ігор Фріс у коментарі Сніданку з 1+1 пояснив: шукати дрова у дворах українців ніхто не збирався. Ухвалений Верховною Радою закон стосується тих, хто незаконно рубає ліс та продає.
«Має бути доведено, що вказана деревина є незаконною або набута особою на підставі підробних документів — оце саме ключове. Ніякого відношення до дров, які можуть мати люди в себе на подвір’ї чи там до власної грушки, яка буде спиляна, воно не має. І не мало на меті».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зменшення допомоги та односторонній компроміс: міжнародні експерти розповіли, як політика Дональда Трампа вплине на хід війни в Україні
Пояснив депутат і як за новими змінами буде відбуватися контроль за обігом деревини:
«Це буде контролюватися виключно, коли будуть ловити лісовози вночі, які їдуть Карпатами, і перевіряти наявність відповідних документів, бірок, накладних на вказану лісогосподарську продукцію. І по хатах, як не ходили, так і ніхто ходити не збирається».
Депутат нагадав, що купувати деревину з вантажівок, які стоять при дорозі, не варто, бо це можуть бути «чорні лісоруби». Натомість якщо вам потрібні дрова для опалення будинку, купляйте їх в лісогосподарських підприємствах. Але навіть коли купуєте дрова у перевірених підприємств, не забувайте перевіряти всі відповідні документи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працювати можна з усіма — живемо далі»: Дмитро Кулеба розповів про можливі наслідки перемоги Дональда Трампа для України
Співавтор закону Максим Павлюк також днями пояснив, що законопроєкт №9665 спрямований на боротьбу з «чорними лісорубами» і незаконними пилорамами, а не на обмеження використання дров для власного опалення.
«Особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових».
Нагадаємо, 10 жовтня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Порушникам загрожує штраф від 34 до 425 тисяч гривень, в залежності від вартості деревини, а також можливе кримінальне покарання. У деяких медіа та соцмережах його поширили як «закон про штрафи за дрова», які зберігаються вдома без документів.
Loading...