Мішки та синці під очима, набрякле обличчя та втома — все це наслідки хронічного недосипу, що так чи інакше дається в знаки й відображається в першу чергу на нашому зовнішньому вигляді. Та такий спосіб життя значно впливає і на здоровʼя людини. Нестача сну не тільки погіршує настрій і знижує продуктивність, а й несе шкоду організму, порушуючи його правильне функціонування. У "Сніданку з 1+1" Валентина Хамайко розповіла, чому кожному організму необхідно відновлення та як покращити якість сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно відновлювати організм після тренувань — секрети здоровʼя з Валентиною Хамайко
Для нормального функціонування організму людині необхідно дотримуватись добової норми сну. Такий показник для людини молодого і середнього віку має становити не менше 8 годин сну. Чим молодша людина, тим більше сну їй потрібно для відновлення. Таким чином підліткам потрібно спати близько 10 годин, немовлятам 18, а у старших людей організм достатньо відновиться за 6 годин сну.
У світі є відомий міф, що, нібито, Наполеон спав всього 4 години за ніч. Та люди не згадують про те, що протягом дня він таки лягав спати й досипав добову норму. Якщо ви прокидаєтесь по будильнику, то точно не висипаєтеся. Організм сам розуміє, коли йому варто прокинутись, бо за це відповідає гормон мелатонін. Такий гормон міститься у ромашковому чаї або молоці. Тому економніше та ефективніше дозволяти своєму організму добре висипатися для підтримки здоровʼя і доброго самопочуття.
Більше цікавого та корисного дивіться у будні в "Сніданку з 1+1" з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існують віщі сни: що сниться українцям під час війни
Loading...