У них забрали випускний вечір, а школу повністю знищили: у «Сніданку з 1+1» випускники маріупольської спецшколи №66 розповіли, чи планують вступ до українських вишів

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну свято останнього дзвоника перейшло у онлайн-формат, однокласників та вчителів події розкидали світом.

Сьогоднішній ефір «Сніданку з 1+1» був присвячений 100 дням з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ведучі програми провели шоу в повному складі. Неля Шовкопляс та Єгор Гордєєв виходили в ефір з Києва, а Руслан Сенічкін та Людмила Барбір – з виїзної студії одного з найважливіших символів цієї війни – розтрощеного «Палацу Культури» в Ірпені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖТСН проведе спеціальний випуск новин до 100 днів з початку війни росії проти України

Під час ефіру глядачі побачили ексклюзивні матеріали про те, як війна змінила життя мільйонів українців.  Днями по всій країні випускники мали святкувати свої останні дзвоники. Проте через повномасштабне вторгнення росії в Україну свято перейшло у онлайн-формат, однокласників та вчителів події розкидали світом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНаталія Мосейчук привітала зі святом останнього дзвоника вчителів та випускників України: “Всі вчителі справжні герої!”

У спеціалізованій школі №66 міста Маріуполь випуск-2022 став би ювілейним – тридцятим. Але зараз на місті навчального закладу руїна – загарбники повністю розтрощили школу, яка була відкрита після капітального ремонту у 2018 році. Також від уламків ворожого снаряду загинув один з одинадцятикласників – Денис Савченко.

На згадку про 11 років навчання випускники разом з вчителями, керівництвом школи та Маріупольським телебачення створили пам’ятне зворушливе відео. У ньому вони обіцяють, що обов’язково повернуться до улюбленого Маріуполя.

Loading...

До прямого ефіру «Сніданку з 1+1» долучилась директорка школи №66 Наталія Ровицька та цьогорічні випускниці – Олена Гордуз та Ольга Климова. Наталія зізналась, що є постійною глядачкою програми і розчулилась, говорячи про те, що цьогорічний останній дзвоник став воєнним.

«В моєму житті «до» кожний ранок зустрічала з вами, зі «Сніданком з 1+1» і ось сьогодні, знаходячись у Варшаві, я знову з вами. І зустрічаю цей ранок – ранок останнього дзвоника. Вітаю усіх», – промовила директорка.

Зараз керівництво школи намагається підтримувати зв'язок з родинами своїх учнів, які знаходяться у різних точках світу. Проте, на жаль, деякі діти знаходяться в окупованому Маріуполі. Самі однокласники також намагаються бути згуртованими і не втрачати зв'язок, колектив бачився в останнє 23 лютого.

«Це дуже важко, але з тими, хто залишився у Маріуполі, ми підтримуємо зв'язок через СМС-повідомлення, бо так більша ймовірність, що вони дійдуть, а вони, своєю чергою, зможуть нам відповісти. Але відповідають вони не дуже часто. Ми раді, що з ними все добре, наскільки це можливо», — поділились школярки.

Зазвичай одинадцятикласники заздалегідь планують своє майбутнє: готуються до ЗНО, думають, до якого вишу вступатимуть. Вихованці спеціалізованої школи №66 зізнаються: попри війну, планують стати студентами українських вишів. Дівчата хочуть вчитись на економічному факультеті, а також вивчати міжнародні відносини, щоб потім працювати на благо України.

У прямому ефірі «Сніданку з 1+1» директорка Наталія Ровицька звернулась до маріупольських випускників та сказала промову, яка мала б прозвучати на останньому дзвонику в рідному Маріуполі.

«Ви – діти Всесвіту! Йдіть своїм власним шляхом, будьте собою, говоріть правду. Ставтеся до інших людей так, як би ви хотіли, щоб вони ставились до вас. Ваші захоплення мають велике значення. Перетворіть своє хобі на професію. І тоді кожного дня ви займатиметесь справою, яку ви любите. Миру всім і повернення додому», – промовила директорка.

Щодня на глядачів «Сніданку з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України. Не пропустіть щодня проєкт з  07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалах ТЕТ і 2+2, а також на YouTube.

Більше новин