Марічка Падалко та Людмила Барбір приєдналися до ідейної ініціативи «Жіночі обличчя лідерства» в проекті «Жінки – це 50% успіху України». Наразі в українському суспільстві важливо підтримувати рівновагу лідерського представництва жінок поруч із чоловіками на всіх ключових позиціях. Жінки мають працювати і розвивати свій потенціал у всіх сферах життя заради створення європейського суспільства, і це економічно вигідно для будь-якої країни.
Телеведучі поділилися своїми поглядами на стан гендерної рівності в Україні та прокоментували прогрес у досягненні рівних прав для жінок.
«В Україні пропагувати жіноче лідерство треба дуже обережно. Мені не хочеться, щоб боротьба за права жінки перетворилася на якусь розвагу. Це має бути глибоко і свідомо, а не ставати мапет-шоу у вигляді акції», – зазначила Марічка Падалко.
Обидві ведучі звернули увагу й на те, що саме жінки мають вплив на розвиток гендерної рівності та можуть виховувати рівне ставлення до жінок передусім у своїх родинах без патріархальних стереотипів про кухню тощо.
Loading...
«Проблема гендерної нерівності починається з сім’ї, з розподілу домашніх обов’язків, наприклад. На жаль, дуже часто жінки забувають про себе, викреслюючи себе з цього життя. Та я впевнена, що сім’я може бути щасливою і без жертв», – зауважила Людмила Барбір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полюбити та прийняти себе: 7 дієвих порад від психологів
Телеведуча також додала, що треба жінкам треба пам’ятати про свої мрії, розвиватися, йти вперед і не забувати про себе.
«Чоловіки не потрапляють до нас із космосу. Їх виховує українська жінка – українська мати. Щоб досягти в майбутньому гендерної рівності з дорослими чоловіками, жінки мають і своїм дітям прищеплювати ідею гендерної рівності», - підсумувала Марічка Падалко.
Повні версії інтерв’ю можна подивитися на сайті проекту «Жіночі обличчя лідерства».
Організатором проекту є Національний демократичний інститут – неприбуткова неурядова організація, не пов’язана з жодною політичною силою. Мета НДІ – сприяння зміцненню демократичних інституцій у всьому світі завдяки більш активній участі громадян.