Перші ознаки алергії: Як не пропустити початок хвороби

Що допоможе уникнути неприємних алергічних захворювань.

Ми так любимо літо за тепло, відпочинок, красу, адже довкола багато цвіту, що вабить пряними ароматами. А втім, саме в цей час деякі люди страждають від алергії на пилок рослин, зокрема квітів і трав.

Особливо алергікам улітку дошкуляє амброзія. Її пилок розноситься вітром по населених пунктах, проникаючи при цьому в житлові приміщення.

Щоб не дати алергії розвиватися, уважно стежте за своїм самопочуттям. Сезонні алергічні захворювання, або полінози*, супроводжуються такими клінічними проявами, як напади задухи і/або епізоди нападоподібного кашлю, утруднене свистяче дихання. Ознаками алергічного риніту є чихання, ринорея, свербіння, утруднене носове дихання, набряк і гіперемія слизової носоглотки. Алергічний кон’юнктивіт викликає сльозотечу, світлобоязнь, свербіння, гіперемію кон’юнктиви, набряк повік.

До того ж існує низка чинників, які можуть викликати алергічні реакції, наприклад:

- тривале перебування з підвищеним вмістом можливих алергенів, як ось робота на хімічних та косметичних підприємствах;

- робота на фермах та різноманітних сільськогосподарських підприємствах;

- проживання поряд із промисловими підприємствами та у великих містах із підвищеним вмістом автомобільних вихлопів;

- тривале куріння;

- часті стреси;

- спадковість;

- наявність захворювань ШКТ та ендокринної системи;

- УФ-випромінювання тощо.

Важливо пам’ятати – алергію краще попереджати, ніж лікувати. Тому потрібно дотримуватись основних правил профілактики алергічних захворювань

1. Максимально уникати місць, де є великі скупчення цвітінь.

2. Повернувшись із вулиці, промивати обличчя проточною водою.

3. Носити головний убір, адже волосся дуже концентрує на собі пилок.

4. Не сушити одяг на вулиці.

5. Перед початком цвітінь алергіку варто почати прийом антигістамінних лікарських засобів. Важливо мати у своїй аптечці ефективні протиалергічні засоби у вигляді назальних спреїв, що усувають закладеність носа, та антигістамінних препаратів.

Так, впоратися з алергією вам допоможуть ефективні антигістамінні засоби. При цьому варто віддавати перевагу саме тим, що належать до останнього покоління антигістамінних, адже вони мають швидкий початок дії та застосовуються лише один раз на добу. В аптеках їх можна легко знайти для дорослих у формі таблеток та у формі сиропів – для дітей.

*назва походить від латинського Поллін, що перекладається як «пилок».

Більше новин