Марічка Падалко розповіла, як привчає своїх дітей до спорту

Ведуча 1+1 нагадує українкам, наскільки важливо піклуватися про власне здоров'я

Марічка Падалко - відома українська ведуча новин ТСН на каналі 1+1, взяла участь у соціальній кампанії «Обіцяй собі берегти себе», яку ініціював Благодійний фонд «Квітна», щоб нагадати українкам про те, наскільки важливо берегти себе. Суть ініціативи: кожна жінка повинна раз на рік відвідати мамолога, тому, що, рання діагностика рятує життя у 96% випадків. У соціальному проекті взяли участь відомі українки, серед яких і Марічка Падалко - улюблениця глядачів і яскравий приклад для наслідування, оскільки вдало поєднує успішну кар'єру, виховання трьох дітей і веде активний спосіб життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марічка Падалко здолала свій перший 42-кілометровий марафон

Сьогодні, Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, який відзначають з 2005-го року, з метою привернути увагу людей до цієї хвороби. Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок.

Марічка Падалко поділилася своїми порадами і розповіла, як всією сім'єю займається профілактикою здоров'я, адже, це шлях до здорового і впевненого життя.

- Здорова жінка - яка вона?

- Для мене здорова жінка - це та, яка і виглядає, і почувається добре. Вона веде активний спосіб життя, правильно харчується, займається спортом, багато ходить пішки. Вона відповідально ставиться до свого здоров'я, регулярно проходить огляд у лікарів, не відкладаючи здоров'я на останній момент. Додатковий стимул для такої жінки - медична страховка, за якою вона завжди в разі потреби може звернутися до будь-якого фахівця, не відкладаючи візит, і не думаючи, куди ж піти. Таке ставлення до здоров'я характерно для мене. Вчасно все виявити, займатися профілактикою - це шлях до здорового та впевненого життя.

- Яких правил здорового способу життя Ви дотримуєтеся?

- У нас є сімейне правило - щорічно здавати загальний аналіз крові. Звичайно, це не спосіб виявлення всіх хвороб, але визначити зміни в організмі, якщо вони відбуваються, допомагає. Також діти раз на рік обов'язково проходять медичний огляд - перед 1 вересня. Вони дуже уважно прислухаються до порад медиків і навіть самі про них мені часом нагадують.
Ми з чоловіком регулярно займаємося спортом. Діти теж відвідують секції. Вони бачать, що мама бігає вранці або займається вдома. Мені здається, коли вони подорослішають, для них щоденні заняття спортом будуть такими ж природними як почистити вранці зуби. Ми вже почали їх долучати до марафонів, в яких самі беремо участь. Також дуже уважно ставимося до плавання. Мені здається, що плавання - це панацея від багатьох негативних впливів і змін в організмі. Також для мене обов'язкова процедура - контрастний душ.

Ми всією сім'єю починаємо свій ранок зі склянки теплої води. А ще ми не додаємо цукор в напої. Мій 10-річний син тільки нещодавно, коли на змаганнях з футболу тренер приніс термос чаю, відкрив для себе, що чай може бути солодким. Не так давно зменшили додавання солі в їжу і нарешті відчули справжній смак продуктів. Звичайно, в раціоні нашої родини немає напівфабрикатів, ковбас, сосисок, майонезу, кетчупу.

- Ваше ставлення до пропаганди здорового способу життя?

- Це дуже важливо і актуально. У мене після певного віку з'явилося дуже багато запитань з приводу того, як зберегти своє здоров'я і прожити довше. Уявляю собі ідеальну картинку, що я - бабуся і у мене є час займатися квітами на дачі або готувати щось смачненьке для дітей. Але найяскравіша мрія, що я активна бабуся, яка бігає разом зі своїм онуком, що сидить у спеціальному спортивному візочку.

У дитинстві у мене трапилася травма, пов'язана з онкологією, яка вплинула на все моє життя і запрограмувала мої страхи. Коли я вчилася в другому класі, у моєї найкращої шкільної подруги від раку померла мама у віці 42 років. І я все життя спостерігала, яка це травма для дитини прожити все життя без мами, бачила, скільки викликів їй потрібно було подолати. І я сама тепер підсвідомо рівняюсь на другий клас - Міша закінчив його, Маша... І ось мені хочеться, щоб всі мої діти успішно пройшли цей рубіж поруч зі своєю мамою. Психологи кажуть, що все в житті залежить від дитячого досвіду і від того, що було пережито нами в дитинстві.

- Чи повинні відомі люди направляти і мотивувати оточуючих?

- Що стосується обстеження молочної залози, думаю, так. З одного боку, ця процедура сприймається як дуже інтимна, з іншого - не те, щоб неприємна і сором'язлива, але точно не та, про яку можна, наприклад, розповісти у соціальних мережах. Плюс до всього ми завжди в житті беремо приклад з тих, на кого рівняємося.

Я, наприклад, в юнацтві дивилася серіал «Секс і місто», і Ви знаєте, переглянувши його пізніше ще раз розумієш, наскільки навіть в цьому серіалі пропаганда ЗСЖ розгорнутіша, ніж у нас сьогодні в повсякденному житті. Я розумію, що культура здорового способу життя в Україну тільки приходить, і зараз суспільство починає більше піклуватися як про свій зовнішній вигляд, так і про внутрішній стан. Мені дуже приємно, коли дівчата кажуть, що завдяки моєму прикладу самі почали займатися спортом, виходити на пробіжки. А я, в свою чергу, надихаюся прикладами інших людей, що ведуть здоровий спосіб життя.

- Чому Ви вирішили взяти участь у нашому проекті?

- Найбільша мотивація для мене - це троє дітей і бажання побавити онуків. Останнім часом я дуже багато думаю і уявляю себе бабусею. Такою бабусею, якою пишатимуться діти й онуки - активною, турботливою. Тому мені хочеться якомога більше про себе дбати, щоб приносити користь і радість своїй родині.

- Раніше Ви проходили обстеження у мамолога?

- Це мій перший скринінг. Під час вагітності лікарі робили тільки огляд. Якщо чесно, я жила, заспокоєна міфом, що грудне вигодовування рятує від РМЗ. Я всіх своїх трьох дітей годувала грудьми і була впевнена, що це мій захист від хвороби.

- Які враження від обстеження?

- Перед візитом до лікаря було хвилювання. Переживаєш, а раптом вийдеш з кабінету і твоє життя після цього зміниться. І дуже велике полегшення дізнатися, що все добре. Тепер це підтвердження хочеться отримувати кожного разу знову і знову. Я за психотипом - відмінниця. І якщо мені сказали приходити щороку і перевірятися, то я буду приходити. І якщо не прийду, то буду відчувати, що щось не зроблено, не доведена до кінця.

Мені дуже шкода покоління наших мам, які зовсім про себе не дбають. Якщо зараз про них починають піклуватися їхні діти, вони до цього не готові. Українська жінка вважає, що вона у себе завжди на останньому місці. Ми недостатньо себе любимо і поважаємо, щоб бути готовими витрачати на себе гроші і час.

- Чим би Ви мотивували українок?

- У мене був стереотип, що візит до мамолога - це ще більш інтимна процедура, ніж візит до гінеколога. Коли ти вже народжувала, то похід до гінеколога сприймається як щось цілком природнє, як норма. А груди рідко дають про себе знати, і ми просто про них не замислюємося, поки не отримаємо проблему. Про весь організм треба думати завчасно.

Найбільша мотивація для жінки - це бажання побачити, як ростуть діти, як народжуються внуки і правнуки. Мені здається, до певного віку жінка перебуває в стані постійної віддачі енергії, сил, почуттів - чоловікові, дітям. А чим старше вона стає, тим більше починає отримувати радість від того, що діти ростуть, що вони можуть допомагати, наповнювати тебе щастям. І саме цю частину життя кожна жінка має прагнути зробити довшою, здоровішою, приємнішою. Це в наших силах!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марічка Падалко в топі похизувалася ідеальною фігурою

Більше новин