За статистикою, в Україні біля 8 мільйонів безпритульних тварин. Хтось народився на вулиці, а когось просто викинули. До притулку потрапляють не тільки дворові собаки та коти, а й породисті. Також мешканцями притулку стають тварини з різними хворобами, травмовані та підкинуті. При потраплянні до притулку тварин лікують, щеплять та стерилізують.
Раніше з притулку забирали сотні тваринок щомісяця, зараз ця цифра скоротилася врази. Співробітниця притулку прокоментувала:
Зараз у нас щомісяця знаходять домівку приблизно 17-18 тварин.
Та все ж є щасливці, які з притулків і вулиць потрапляють у сім'ї. Як обрати тваринку-безхатька аби і вам, і їй було добре та чи варто брати собаку, якщо у вас уже є кіт? Про це розпитали у кінолога Владислава Плахтія у програмі «Твій день».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати собаку та знайти до неї підхід: радить кінолог Владислав Плахтій
Кожній людині, що планує взяти тварину з притулку, необхідно задати собі питання, чи готові вони взяти собаку саме з притулку, бо ці тварини досить специфічні через отриманий важкий досвід у житті. І їм потрібно буде трішки більше часу на адаптацію, ніж песику із сім'ї. Цей час може бути на тиждень-два більшим, чим звичайній собаці.
Тварини з вулиці чи з притулку мають більш виражені захисні реакції, вони не сильно соціалізовані.
Часто виявляється, що люди неготові навіть до звичайної собаки, а не тільки з притулку. Люди реагують на пост в соціальних мережах, беруть тваринку додому, вона починає їм довіряти, а люди виявляються не в змозі з нею впоратися і через тиждень-два повертають собаку чи кота назад у притулок. Варто пам'ятати, що кожною твариною потрібно займатися, виховувати та дресувати її. Експерт-кінолог радить людям, що сумніваються чи впораються, краще не брати з тварину, а допомагати іншим способом.
Допомогти тваринам з притулку можна наступним чином:
Якщо людина хочу взяти собаку з притулку, а вдома вже є кіт, то, як радить кінолог Владислав Плахтій, набратися терпіння та зачекати поки тварини звикнунь одне до одного. Головне не тиснути на тварин та діяти послідовно:
Як це зробити — розділити тварин, щоб вони не контактували один з одним (тримати тварин у різних кімнатах).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обережно — солона вода! Як захистити собаку від отруєння на пляжі (відео)
Дивіться відео сюжет з корисними порадами кінолога:
Loading...