Бенгальські вогні – обов’язковий атрибут святкування Нового року. Та чи безпечні вони? З чого виготовляють бенгальські вогні, в чому їх можлива небезпека та як ними правильно користуватися? У шоу «Твій день» розповів біохімік Гліб Репіч. Він розказав та показав все про бенгальські вогні не у студії, а на подвір’ї «Твого дня», оскільки дотримувався правил техніки безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Плани та цілі на Новий рік: як правильно підбити підсумки та поставити цілі (поради експертки)
Гліб Репіч розповідає:
«Основний інгредієнт, який виділяє світло у бенгальських вогнях, – це магній. Магнієвий порошок, з якого роблять вогні, складається з 4-х інгредієнтів».
Отже, до складу магнієвого порошку входять:
З перелічених інгредієнтів роблять порошкову масу, занурюють в неї паличку і дають застигнути. В результаті отримуємо бенгальський вогонь.
Гліб Репіч наголошує:
«Безпечні бенгальські вогні – це ті, від яких під час горіння утворюються іскри невеликого розміру. Це залежить виключно від виробника і від того, який порошок було використано у процесі виробництва. Визначити в магазині, чи гарною є ця продукція, практично неможливо».
За словами біохіміка, температура горіння бенгальського вогню сягає 2000℃. Тому використання цього незмінного атрибуту Нового року може нести таку небезпеку:
►Опіки шкіри, пошкодження слизових оболонок під час контакту з іскрами чи торкання до гарячої палички після того, як вогонь потух.
►Пошкодження одягу та предметів побуту, на які потрапили гарячі іскри.
►Небезпека загоряння побутових речей (серветок, скатертин, штор) та пожежі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погода на Новий рік 2022: чого чекати від природи у святкову ніч в різних регіонах України
Гліб Репіч продемонстрував, як легко загоряються різні речі від контакту з бенгальськими вогнями. Дивіться у відео:
Loading...
Гліб Репіч розповідає:
«Склад бенгальських вогнів такий, що їх неможливо загасити. Щоб вони потухли, треба дочекатися, поки вони самостійно догорять. Тому поводитися з ними треба вкрай обережно».
Правила використання бенгальських вогнів у новорічну ніч наступні:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меню на Новий рік 2022: рецепти новорічних салатів
А чи небезпечний для людини запах, який виділяється під час горіння бенгальських вогнів? Гліб Репіч говорить:
«Завдяки особливому хімічному складу під час горіння бенгальських вогнів майже не виділяється дим, тому вдихати запах від них можна, він не шкодить здоров’ю. Та, звісно, краще провітрювати приміщення одразу після того, як горіння закінчилося. А найкраще – користуватися бенгальськими вогнями виключно на вулиці!»
Дивіться також, чому японці медитують з бенгальськими вогнями:
Loading...