Самокати, велосипеди та ролики: чи можуть вони бути шкідливими для здоров'я? Розповідає лікар-вертебролог (ВІДЕО)

Поки катаєшся на самокаті, одна з ніг може стати коротша за іншу, а ролики викликають плоскостопість. Правда це чи міфи, розповів лікар-вертебролог.

Існує безліч поширених міфів про користь та шкоду велосипедів, роликів та самокатів, які так люблять діти та дорослі. Іноді ми не помічаємо плин часу та катаємось довго без перерв та на великій швидкості. Чи може це погано вплинути на наше здоров'я, розповів в денному шоу "Твій день" лікар-вертебролог Олексій Казаков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи безпечний біговел для розвитку дитини (коментує лікар-невролог)

Чи правда, що самокат може спровокувати багато захворювань? Лікар розповів:

Я б сказав, що більше ні, ніж так. Насамперед якщо дитина буде кататися 40 хвилин на самокаті й буде 40 хвилин сидіти за столом в дуже незручній позі, то для неї небезпечніше буде другий варіант, аніж короткі динамічні розвивальні рухи. 

"Поки катаєшся на самокаті, одна з ніг може стати коротша за іншу": правда чи міф? Вертебролог пояснює:

Ви уявляєте, скільки це треба годин вдень та днів підряд кататися, щоб одна нога перестала правильно розвиватись? Ми часто йдемо в дітей на поводу, купуємо їм іграшки, в тому числі самокати, які їм подобаються. Якщо ми проаналізуємо, одна нога на самокаті трохи скошує наш таз. Організм боїться того, якщо ця поза тривала та статична. Наприклад, якщо ми сидимо в офісі та покладемо ногу на ногу, то буде набагато більше шкоди. Якщо ця робота динамічна, то таке викривлення компенсується м'язами та не наносить такої великої шкоди. Тому дитині треба, в першу чергу, сказати, щоб вона кожні 10 хвилин міняла ногу, а по-друге, щоб були перерви.

Які небезпеки в самокатах для дорослих? Олексій Казаков зауважив:

Такі самі, як і для дітей. Травми. Самокати стають сучаснішими та швидшими, аварій та травм набагато більше. Слід поступово збільшувати швидкість. Якщо ж, наприклад, у дитини виражений сколіоз, дитина скаржиться на біль в стопах чи суглобах – слід або відкласти самокат, або порадитись з дитячим ортопедом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сколіоз: чому виникає та як правильно носити сумку і наплічник (розказує лікар-вертебролог)

Чим небезпечні велосипеди? Лікар розповів, що під час їзди на велосипеді працює нижня частина тулуба й ноги, можна перенавантажити колінні суглоби. Дуже важливо підібрати таку висоту сидіння, щоб ноги випрямлялись майже повністю. 

А в чому ж небезпека роликів? Чи правда, що вони можуть викликати плоскостопість? Експерт пояснив:

Є два види плоскостопості: вроджений та набутий, що формується до 12 років. Навряд чи ролики формуватимуть плоскостопість при короткотривалому катанні. Якщо в дитини щось болить, то нехай ортопед підбере спеціально під вас ролики, а якщо раз в рік ви навідуєте дитячого лікаря-ортопеда та все добре, то хай дитина розвиває координацію, силу м'язів та дихальну систему. 

ФОТО: Pexels/Allan Mas

Більше новин