Температурні стрибки: чому страждають судини та як можна стабілізувати самопочуття (розповідає лікар-невролог)
Під час погодних гойдалок у багатьох людей підвищується тиск та з'являється головний біль. Як так зробити, щоб не бути залежними від погодних умов?
З +35 до +10: в деяких регіонах України температура різко знизилась на 15 градусів за одну добу. Це неабияк впливає на наше самопочуття: підвищується тиск, з'являються головні болі. Що відбувається з судинами під час різкого перепаду температури та як себе від цього врятувати в студії денного шоу "Твій день" розповів лікар-невролог Олексій Пелепейченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медогляд перед школою та садочком: яких лікарів і коли треба пройти, які аналізи здати (розповідає сімейний лікар)
Тож як саме різка зміна температури повітря впливає на наш організм? Лікар розповів:
Якщо ми кажемо про температурні гойдалки, тобто від +14 до +34, звісно на це реагує наша вегетативна нервова система. Тобто це відділ нервової системи, який підтримує життєдіяльність наших органів. В тому числі він керує тонусом судин. Зміна судинного тонусу відбувається кожну мить і страждають ті люди, які мають погану фізичну форму та пацієнти, які мають гіпертонічні захворювання. Люди, які більше фізично підготовлені меньше піддаються такому явищу.
Що робити тим людям, які піддаються погодним умовам, та чи можна це виправити? Невролог пояснив:
Звісно, можливо це виправити. Для молодих людей – обов'язково заняття спортом. Не чекайте змін температури, а займайтесь цим постійно, тому що фізична культура – це складова загальної культури людини. Для тих, хто мають хронічні захворювання – обов'язково добре спіть, контролюйте артеріальний тиск та прийом ліків, які керують тонусом судин. Якщо велика спека, не можна допускати зневоджування. І головне – не хвилюватись, не допускати того, щоб стрес оволодів організмом. Ось ці основні моменти допоможуть пережити погодні зміни.
ФОТО: Pixabay/Robin Higgins