Про людей, що захищали землю ціною власного життя: про що історична драма Поводир та чому її варто подивитись
Поводир - український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна, про мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.
Зовсім скоро в Аргументі кіно покажуть історичну драму Олеся Саніна Поводир.
Канал 1+1 Україна спільно з Одеським міжнародним кінофестивалем представляють серію програм Аргумент кіно. Співпраця відбувається в межах стратегічного партнерства 1+1 media та ОМКФ.
Аргумент кіно – проєкт, що занурює у світ авторського кінематографа та знайомить глядача з українською кінокласикою, модерними стрічками, які стали культурними подіями, та найгучнішими світовими прем’єрами. Це простір для глибоких роздумів і розмов про мистецтво, культуру та людські цінності.
Ведучою спеціальних випусків Аргументу кіно стала Анна Мачух - генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, співзасновниця та виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн-платформи Dzyga MDB, членкиня Європейської кіноакадемії.
Обговорити Поводир Анна запросила режисера стрічки Олеся Саніна. В розмові режисер зізнався, що, виявляється, від задуму до прем’єри цього фільму пройшло майже десять років.
Режисер довго шукав історію, як розповісти про Україну світові. І одного разу, під час робочого відрядження в США він познайомився з Джеком Пеленсом (Володимиром Палагнюком – американським актором українського походження) – тоді в розмові з ним з’явились перші нариси майбутньої стрічки. Джек дуже хотів допомогти Саніну, навіть погодився знятися в фільмі, але потім у нього, на жаль, не вийшло.
Анна Мачух запитала гостя, як, на його думку, змінилося сприйняття фільму Поводир глядачем – тоді, в 2014-му, і зараз, вже майже після десяти років війни?
«Кіно – це такий вид мистецтва, в якому дуже швидкоплинна слава. Коли я тільки задумував знімати фільм, дуже сподівався, що він проживе трошки довше, ніж два тижні, коли буде в прокаті. Бо мені було важливо, щоб історію, яку я розповідаю, стала б частиною суспільного життя. Ми працюємо не з раціональним світом, а з тим, що хвилює. В фільмах я намагаюсь бути максимально чесним і відвертим. Намагаюся розказувати ті історії, в які вірю, що вони будуть турбувати серця глядачів. Я радий, що в моїх фільмах і Мамай, і Поводир, і Довбуш щаслива доля і їх досі дивляться», - сказав Олесь Санін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустрів кохання у гримерці та мріяв стати футболістом: 7 фактів про актора серіалу Шпиталь Олександра Попова, які вас здивують