Як вивести складні плями в домашніх умовах: корисні поради

Як виводити плями з різних видів тканин — 1+1
freepik.com

Як відіпрати різні види плям?

Поділитися:

Щоб успішно вивести пляму, необхідно чітко розуміти, який тип тканини та який вид плями. Незалежно від типу тканини, завжди рекомендується провести тест на невидимій ділянці тканини, щоб переконатися, що засіб не пошкодить матеріал. Дотримуйтесь інструкцій на етикетці кожного засобу та ретельно промийте плями після видалення. Зібрали кілька загальних порад щодо виведення плям з різних видів тканин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вивести з одягу плями іржі та малини? (коментує біохімік Гліб Репіч)

Способи видалення плям з різних видів тканини

Якщо у вас є складні плями на одязі, килимах чи меблях, є кілька методів, які можуть допомогти вивести їх в домашніх умовах. Однак, варто зауважити, що ефективність методів може залежати від типу плями та матеріалу, на якому вона з'явилася. Деякі плями можуть бути досить важкими для виведення, і в таких випадках може знадобитися професійне чи спеціалізоване чищення.

Бавовна 

Для більшості плям можна використовувати мило для прання або миючий засіб. Нанесіть миючий засіб безпосередньо на пляму, потріть губкою або щіточкою та змийте водою. Якщо пляма від фарби або інших стійких речовин, спробуйте використати рідину для видалення плям, яка підходить для бавовни.

Шовк

Для шовку використовуйте делікатні миючі засоби, призначені спеціально для шовку. Нанесіть миючий засіб на пляму легкими рухами та ретельно змийте водою. Уникайте надмірного тертя або натягування шовку, оскільки це може спричинити пошкодження тканини.

Вовна

Для виведення плям на вовняних тканинах використовуйте спеціальний засіб для виведення плям. Нанесіть засіб на пляму, легко потріть губкою або щіточкою та ретельно промийте. Уникайте намочування або тертя вовни, оскільки це може спричинити зміну форми або звуження тканини.

Синтетичні тканини (поліестер, нейлон)

Для синтетичних тканин можна використовувати миючий засіб, призначений для синтетичних матеріалів. Нанесіть засіб безпосередньо на пляму, потріть губкою або щіточкою та змийте водою. Уникайте використання гарячої води або високих температур, оскільки це може пошкодити синтетичні волокна.

Як відіпрати різні види плям

 • Плями від вина

  • Негайно промокніть пляму сухою ганчіркою або серветкою, щоб вона увібрала вино.
  • Потім обережно нанесіть на пляму суміш теплої води і миючого засобу для посуду.
  • Дайте засобу подіяти на пляму протягом кількох хвилин, а потім промийте холодною водою.
 • Плями від трави

  • Змочіть пляму холодною водою, а потім нанесіть на неї миючий засіб або пральний засіб.
  • Дайте засобу проникнути у тканину протягом кількох хвилин, а потім промийте холодною водою.
  • Якщо пляма ще залишається, повторіть процедуру або використайте спеціальний засіб від плям.
 • Плями від олії або жиру

  • Нанесіть на пляму порошок або крохмаль і залиште його на декілька хвилин, щоб він всмоктав жир.
  • Зачистіть з плями порошок або крохмаль та нанесіть миючий засіб або рідину для посуду на пляму.
  • Обережно розповсюдьте засіп по всій плямі м'якими рухами, а потім промийте холодною водою.
 • Плями від крові

  • Обережно промокніть пляму холодною водою або натуральним соком лимону.
  • Застосуйте миючий засіб або засіб для виведення плям.
  • Дайте засобу подіяти протягом кількох хвилин, потім промийте холодною водою.
 • Як позбутись плями від свічкового воску, дивіться: 

Як вивести складні плями в домашніх умовах

 1. Реагуйте якомога швидше. Чим швидше ви поснете виведення плями, тим більше шансів на успіх. Не залишайте пляму на довгий час.

 2. Тестуйте засіб на невидимій частині матеріалу. Перед застосуванням будь-якого засобу для виведення плями, рекомендується спочатку провести тестування на невидимій частині матеріалу, щоб переконатися, що засіб не пошкодить або не знебарвить його.

 3. Використовуйте правильні засоби для конкретного типу плями чи тканини. Різні типи плям вимагають різних методів виведення. Наприклад, для виведення плям від олії можна використовувати миючі засоби, а для плям від кави — соду з оцтом або спеціальні засоби для виведення кавових плям.

 4. Не тріть. Замість того, щоб терти плями, можна нанести засіб на пляму та залишити його на деякий час, щоб він зміг проникнути у тканину.

 5. Дотримуйтесь інструкцій. Якщо ви використовуєте спеціальні засоби для виведення плям, завжди дотримуйтесь інструкцій на упакуванні. 

Як вивести плями від іржі та малини, дивіться:

Новини по темі