Чому прийнято "битися" яйцями на Великдень: значення традиції

Чому прийнято "битися" яйцями на Великдень — 1+1
Freepik

Що означає одна з популярних великодніх традицій?

Поділитися:

Вже у неділю, 16 квітня, в Україні відзначатимуть Великдень. Однією з популярних святкових традицій є гра у навбитки. Саме так називається звичай влаштовувати битву крашанками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богослужіння онлайн та комендантська година на Великдень: які обмеження діятимуть в Україні

Що символізують великодні яйця

Яйце — символ життя, родючості та відродження. У великодніх традиціях воно займає особливе місце. До свята прийнято фарбувати та розписувати яйця. В залежності від розпису їх називають крашанками, писанками, дряпанками тощо. Ранок Великодня розпочинається із традиційної "битви" яйцями. Перемагає той, чиє яйце виявилося найміцнішим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крашанки та писанки: як правильно вживати слова, пов'язані з Великоднем (пояснює мовознавець)

Чому прийнято "битися" яйцями на Великдень

Існує декілька версій, звідки походить традиція влаштовувати битву крашанок на Великдень:

  • Такий звичай символізує боротьбу добра зі злом. Здавна найміцніше яйце вважалося оберегом в родині. Його зберігали і розбивали останнім.
  • Колись привселюдно цілуватися, аби привітати зі святом один одного, було непристойно. Тоді віряни замінили поцілунки на битву крашанками.
  • Також яйце порівнюють з каменем, який закривав вхід до печери, де лежало тіло Ісуса Христа. Розбивання шкаралупи нібито допомагає "звільнити" Сина Божого. За давнім повір'ям, чим більше яєць на Великдень розіб'єш, тим легше і швидше воскресне Ісус.

Новини по темі