Чому прийнято "битися" яйцями на Великдень: значення традиції

Що означає одна з популярних великодніх традицій?
Вже у неділю, 16 квітня, в Україні відзначатимуть Великдень. Однією з популярних святкових традицій є гра у навбитки. Саме так називається звичай влаштовувати битву крашанками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богослужіння онлайн та комендантська година на Великдень: які обмеження діятимуть в Україні
Що символізують великодні яйця
Яйце — символ життя, родючості та відродження. У великодніх традиціях воно займає особливе місце. До свята прийнято фарбувати та розписувати яйця. В залежності від розпису їх називають крашанками, писанками, дряпанками тощо. Ранок Великодня розпочинається із традиційної "битви" яйцями. Перемагає той, чиє яйце виявилося найміцнішим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крашанки та писанки: як правильно вживати слова, пов'язані з Великоднем (пояснює мовознавець)
Чому прийнято "битися" яйцями на Великдень
Існує декілька версій, звідки походить традиція влаштовувати битву крашанок на Великдень:
- Такий звичай символізує боротьбу добра зі злом. Здавна найміцніше яйце вважалося оберегом в родині. Його зберігали і розбивали останнім.
- Колись привселюдно цілуватися, аби привітати зі святом один одного, було непристойно. Тоді віряни замінили поцілунки на битву крашанками.
- Також яйце порівнюють з каменем, який закривав вхід до печери, де лежало тіло Ісуса Христа. Розбивання шкаралупи нібито допомагає "звільнити" Сина Божого. За давнім повір'ям, чим більше яєць на Великдень розіб'єш, тим легше і швидше воскресне Ісус.