День Конституції 2024: історія свята та дата святкування

Коли в Україні День Конституції: історія свята та дата святкування
Freepik

Коли День Конституції: дата, історія, традиції святкування

Поділитися:

28 червня 2024 року Україна відзначатиме 28-у річницю прийняття Конституції – визначного дня, який ознаменував становлення незалежної, демократичної держави. Цей день є не лише державним святом, але й символом незламності українського духу та прагнення до свободи.

Історія свята

28 червня 1996 року, після тривалих дискусій та компромісів, Верховна Рада України прийняла Конституцію – головний закон країни, який закріпив її суверенітет, територіальну цілісність та демократичні цінності. Цей день став історичною віхою для України, адже вперше за часів незалежності було ухвалено документ, що чітко визначив основи державного ладу та права й свободи громадян.

Значення Конституції

Конституція України відіграє фундаментальну роль у житті країни. Вона є основою для прийняття всіх інших законів та підзаконних актів, гарантує верховенство права та захищає права та свободи людини. Конституція також визначає систему органів державної влади, їх повноваження та принципи функціонування.

День Конституції в умовах війни

Цього року День Конституції набуває особливого значення, адже Україна відзначає його в умовах жорстокої війни з росією. Російська агресія є грубим порушенням міжнародного права та загрозою суверенітету та територіальній цілісності України. Проте український народ мужньо протистоїть агресору, захищаючи свою свободу та незалежність.

Вшанування пам'яті та єднання

У День Конституції 2024 року важливо не лише згадати про важливість цього документа, але й вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. Також це день єднання та згуртованості українського народу перед обличчям спільного ворога.

Традиції святкування

Щороку до Дня Конституції в Україні проводяться урочисті заходи, покладаються квіти до пам'ятників прийняття Конституції, організовуються концерти, тематичні виставки та інші культурно-освітні заходи.

Цього року, зважаючи на воєнний стан, масові заходи можуть бути обмежені. Проте важливо, щоб День Конституції став днем єднання українців, днем усвідомлення цінності Основного Закону та спільної відповідальності за його збереження.

День Конституції – це день, коли кожен українець має можливість задуматися над цінністю демократії, верховенства права та свободи, які гарантує Конституція.

Незважаючи на виклики та труднощі, Україна має міцний фундамент для розвитку та процвітання. Конституція України є запорукою того, що країна буде й надалі рухатися шляхом демократії, верховенства права та поваги до прав людини.

Як відзначити День Конституції

  • Взяти участь у святкових заходах, які організовуються у вашому місті чи селищі.
  • Обговорити з друзями та родиною важливість Конституції для України.
  • Взяти участь у волонтерських проектах, спрямованих на допомогу українській армії або постраждалим від війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Новини по темі