Евакуація з дитиною: основні правила безпеки та рекомендації

Евакуація з дітьми: що потрібно знати (правила поведінки)
freepik.com

Правила поведінки під час евакуації з дітьми.

Поділитися:

Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook дав кілька порад, які варто враховувати під час евакуації з дітьми.

Правила поведінки під час евакуації дітей

► Інформація щодо евакуації повинна бути перевірена на достовірність з надійних джерел державних та місцевих органів влади. Ви маєте бути впевнені, що евакуація не ініційована силами окупанта! Будьте уважні та обережні!

► Не зволікайте з евакуацією! Якщо є така можливість, обов'язково скористайтесь нею. Це може врятувати вам життя.

► Якщо дитина достатньо доросла, щоб зрозуміти батьків, повідомте її, чому і куди ви зараз прямуєте. Якщо дитина продовжуватиме вас перепитувати "чому" і "куди", намагайтеся кожного разу давати відповідь.

►Спілкуйтеся з дитиною спокійно, впевнено та чітко. Не забувайте, що ваш емоційний стан передається вашій дитині.

З дитиною повинна бути інформація, що допоможе їй повернутися до батьків, в разі, якщо вона загубилася. Це може бути навіть записка з контактними даними (ПІБ дитини, дата народження, контактний телефон батьків) в кишені одягу або в рюкзаку. Напишіть цю ж саму інформацію на руці дитини (ближче до ліктя, де напис довше не буде стиратися). До рюкзака, за можливості, також покладіть копії свідоцтва про народження дитини та паспортних даних батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Евакуація: що потрібно знати (пам'ятка для населення)

► Одягніть дітей тепло та візьміть з собою додаткові теплі речі, ковдри. Також воду та гарячі напої. Важко завчасно визначити, скільки потрібно буде очікувати на вулиці та в холодних приміщеннях.

► Якщо поруч ви почули вибухи чи постріли, треба лягти на землю головою в бік, протилежний до вибухів і прикрити її руками або речами. Після того, як все припинилося, треба перечекати ще до 10 хвилин, а потім просуватися до укриття, не піднімаючись повністю. Якщо сховища поблизу немає, використовуйте нерівності рельєфу (канави, окопи, вирви від вибухів). Або виконуйте вказівки посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку на місцях.

► Поясніть дітям, якщо вони побачили кинуту валізу чи будь-який інший предмет (мобільний телефон, іграшки тощо), суворо забороняється його торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати чи підіймати. Треба негайно попередити про нього батьків!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мамо, я бачу війну": проєкт для допомоги українським дітям, які постраждали від воєнних дій

Правила поведінки в незнайомих місцях та з незнайомцями

  • не відходити від батьків;
  • не спілкуватися з чужими людьми;
  • коли ти загубився: звернися до дорослих, в першу чергу, якщо ти бачиш поліцейського або військового у формі. Якщо їх немає – до інших дорослих.
  • бути слухняним: вести себе тихо або взагалі не говорити, не бігти, не повертатися назад, виконувати прохання батьків з першого разу та бути помічником у всьому.
Новини по темі