Історична подія: В космосі летять 100 000 дитячих мрій

Проект «Здійсни мрію» виконав космічну місію

Проект «Здійсни мрію» виконав космічну місію.

Поділитися:

У суботу в Україні відбулася історична не лише для нашої країни, але і для всієї планети подія. 100 тисяч дитячих малюнків мрій, які збирав благодійний проект «Здійсни мрію» були вперше в історії людства відправлені в космос. Вони летять зі швидкістю 300 000 км/с до планетної системи TRAPPIST-1, де, як вважають вчені, можуть перебувати позаземні цивілізації. Щоб досягти точки призначення, Промінь мрій буде летіти 41 світловий рік. В історії планети це дев'яте послання до позаземних цивілізацій.

Промінь з дитячими мріями був відправлений з Центру космічних досліджень і зв'язку, який знаходиться поблизу Львова. Координували місію з Національного центру управління та випробувань космічних засобів в Києві. А одночасно на головній столичній вулиці відбулася світлова візуалізація запуску сигналу в космос.

Промінь мрій відкривав програму міжнародного фестивалю Kyiv Lights Festival. Її створили художники, які анімували дитячі малюнки мрій. До речі, «Промінь мрій» став одним з найбільш технологічних за останній час: використовувалася доповнена реальність, 3D-маппінг, прямі ТВ-включення на ТСН і стрім онлайн. Запуск «Променю мрій» став можливим за підтримки меценатів Альфа-Банк Україна, Освіторії і Фонду Родини Загорій. Щоб послання відправилось, потрібно було натиснути дві кнопки «Пуск» – одна в Золочеві, Львівської області, інша – в командному пункті у Києві. 

У Золочеві запуск «Променю» координував керівник Центру космічного зв'язку Віктор Ожінській. Допомагали йому куратор проекту «Здійсни мрію», телеведуча Лідія Таран і діти з усіх куточків країни, які теж малювали свої мрії для відправки у Всесвіт. Команда космічного центру з усією відповідальністю підготувалася до старту Космічної місії, розробили спеціальну програму для кодування малюнків, удосконалили техніку і навіть вдягнули нашивки «Космічна Місія Промінь мрій». На кнопку «Пуск» тут натискав 8-річний Максим Сирчин – він тривалий час боровся з важкою хворобою і в цей період намалював свою мрію – ракету, яка полетить в космос. Найбільший радіотелескоп на материковій частині України спеціально для запуску «Променю мрій» підсвітила космічними кольорами команда Alight. Атмосферу так само посилили декорації, які розробили і створили Idearoomia. Все заради того, щоб вразити дітей ще більше!

Київський командний пункт Національного центру управління та випробувань космічних засобів постійно був на зв'язку з Золочевим. Звідти команди запуску «Променю» давав керівник центру Володимир Присяжний і член наглядової ради благодійного фонду «Ти не один» – Олександр Ткаченко. Там через величезний екран за запуском спостерігали учні лікарняної Школи Супергероїв з ОХМАТДИТ.

Коли команди космічних центрів були готові до виконання Космічної місії, а всі системи перевірені – почався зворотний відлік. 5-4-3-2-1 ... і сигнал з дитячими мріями попрямував в подорож, тривалістю 41 світловий рік.

Всього за одну секунду сигнал долетів до Місяця. А за добу покинув Сонячну систему і подолав 26 мільярдів кілометрів в сторону сузір'я Водолія, щоб потенційні мешканці живих планет змогли прийняти його і створити свою відповідь!

Першим відповідь від Всесвіту отримав Максим Сирчин, і його мрія почала збуватися. У прямому ефірі Олександр Ткаченко подарував хлопчикові здійснення мрії. Максим полетить на запуск справжньої ракети на «Космодром» острова Шрихарікота в Індії.

Проведення Космічної місії «Промінь мрій» підтримав Мікаель Жійонне, керівник групи астрономів, які відкрили зоряну систему TRAPPIST-1: «Діти – це наші наступники. Зовсім скоро вони будуть розвивати нашу цивілізацію. Відправлення повідомлень на TRAPPIST-1 з вірою на відповідь через 80 років – це акт надії. Надії на те, що в небесах існують інші живі істоти, з якими ми могли б спілкуватися і нарешті позбутися «космічної самотності».

Паралельно з сигналом радіотелескопу в космос полетів світловий «Промінь мрій». Він відправився з серця столиці, Хрещатику, на Kyiv Lights Festival. Те, що відбувається там – візуалізація запуску сигналу в космос. На фасаді будівлі КМДА з'явився мультик, повністю створений з 100 тисяч дитячих малюнків мрій, зібраних в рамках марафону #моядитячамрія по всій Україні. А за ним в небо злетів світловий промінь. Саме «Промінь мрій» відкрив відомий фестиваль в цьому році. На фасаді КМДА ожили фантастичні тварини, рослини, різнокольорові машини, а намальовані дітьми ракети злітали в небо. А навівши телефон на будівлю, за допомогою доповненої реальності глядачі побачили, як над ними літають ракети, єдинороги, риби, дракони. Автори-чарівники, які створили цю неймовірну красу – художники SKILZ і Live Аnimation.

Організатори Kyiv Lights Festival дали можливість запустити дитячі мрії і подарували їм так багато світла – адже вони самі переконані – майбутнє починається з мрії.

Запуск «Променю мрій» став можливим за підтримки меценатів Альфа-Банк Україна, Освіторії і Фонду Родини Загорій.

Нагадаємо, що унікальний проект по запуску дитячих мрій в космос підтримав МЗС. А 19 вересня представники Державного космічного агентства України відправили офіційний лист в NASA, в якому повідомили про деталі космічної місії та попросили підтримати ідею надати одній з планет системи TRAPPIST-1 назву – «Планета мрій». Згідно всеукраїнському дослідженню мріяти вміє всього 5% дітей, решта 95% дітей плутають мрії з матеріальними бажаннями. Але організатори вірять, що, показавши дітям, як їх малюнки стають частиною величезної всесвіту, ми вчимо дітей мріяти без кордонів і до самих зірок! Адже мрії вчать і розвивають. А такі позитивні емоції дадуть маленьким пацієнтам лікарень сили і енергію на подальшу боротьбу з хворобами.

Кожен може стати чарівником і подарувати мрію дитині, – на сайті wish.1plus1.ua або відправити смс за номером 4400 з будь-якою сумою пожертви. Номер смс дійсний тільки для абонентів Київстар, які використовують пакет за передплатою.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Космічна подія: Сотні тисяч дитячих мрій вирушать до зірок

Сайт 1plus1.ua розповість тобі гарячі зіркові новини, стане цікавим співбесідником у темах моди, краси, здоров'я та стосунків. Разом нам буде класно — підписуйся на наш Twitter.

Новини по темі