Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Івана Купала 2016: Стрибки через вогнище, пошуки цвіту папороті та гадання на любов

Івана Купала, святкування Івана Купала, багаття на Івана Купала, вінки на Івана Купала
На Івана Купала люди здавна виконували особливі ритуали очищення за допомогою вогню і води.

7 липня – день, коли відзначають одне з найбільш містичних свят – Івана Купала. Вважають, що у цей день відбувається очищення від нечисті за допомогою вогню і води. Ніч на Івана Купала – це час єдності з природою, незвичайних традицій та цікавих обрядів.

ІСТОРІЯ СВЯТА ІВАНА КУПАЛА

Раніше свято Івана Купала відзначалося на Русі в день літнього сонцестояння, 22 червня. З приходом християнства свято приурочили до дня народження пророка Іоанна Хрестителя і почали відзначати 24 червня, а з переходом на григоріанський календар – 7 липня.

Літо 2016: модні фасони купальників для всіх типів фігуриКУПАННЯ НА ІВАНА КУПАЛА

Стародавні слов'яни вважали, що до настання свята Івана Купала купатися не можна – нечиста сила може затягнути на глибину. Проте рано вранці вода набуває цілющих властивостей.

Читайте також: 4 таємниці карпатського мольфара

СТРИБАТИ ЧЕРЕЗ БАГАТТЯ

На Івана Купала обов'язково запалюють велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або в парі. Кажуть, що купальське вогнище має велику міфічну силу – через нього стрибають, щоб пройти своєрідний ритуал очищення.

Лікарські трави та квіти: Корисні властивості та правила зберіганняШУКАТИ ЦВІТ ПАПОРОТІ

За легендою, папороть цвіте лише одну коротку мить – в ніч на Івана Купала. Знайти цю квітку досить важко, оскільки її береже від людей нечиста сила. Проте той, хто знайде цвіт папороті, зможе розуміти мову будь-якого створіння та бачити заховані в землю скарби.

Читайте також: Гороскоп кохання на 2016 рік для всіх знаків зодіаку

ПЛЕСТИ ВІНКИ

Незаміжні дівчата вночі плели вінки з трав і квітів і кидали їх у воду. Вінок потрібно було плести за особливою технологією, що включає в себе 12 видів рослин. По тому, як попливе вінок, дівчата визначали своє майбутнє жіноче щастя.

Ще одна традиція святкування Івана Купала – в ніч з 6 на 7 липня не можна спати. Протягом ночі молодь повинна відганяти злі сили за допомогою гучних гулянь, пісень і танців.

2016-07-06
Топ новини
Новини
Новини