Не просто символ держави, але й особистий оберіг: сьогодні відзначають День Прапора України

День прапора України 2024: коли відзначають та що це за свято

День прапора України 2024: дата святкування, історія виникнення та сучасні традиції святкування

Поділитися:

Щорічно 23 серпня Україна відзначає одне з найважливіших національних свят — День Державного прапора України. Це свято є символом національної єдності, гордості та незламності українського народу, який протягом століть боровся за свою незалежність і свободу.

Історія виникнення свята

Офіційно День Державного прапора України було встановлено указом Президента України Леоніда Кучми 23 серпня 2004 року «на честь багатовікової історії української держави, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України». Святкування цієї дати стало відображенням важливості прапора, як символу національної ідентичності та об'єднання. Свято виникло як спосіб нагадати українцям про той шлях, який пройшла країна у боротьбі за незалежність, а також про важливість національних символів у формуванні державної самосвідомості.

Варто зазначити, що дату святкування Дня прапора було обрано не випадково. 1991 року, за два дні до проголошення Незалежності України, синьо-жовтий стяг вперше було офіційно піднято над Верховною Радою України. Цей історичний момент закріпив статус прапора як символу нової незалежної держави.

Значення українського прапора

Синьо-жовтий прапор України має глибоке символічне значення, яке відображає національну ідентичність українців. Вважається, що синій колір символізує небо, мир та спокій, а жовтий – родючі поля, благополуччя та процвітання. Разом ці кольори стали уособленням гармонії між природою та народом, який живе на цій землі.

Значення прапора як символу боротьби українського народу за незалежність лише зміцнилось в наші дні, коли Україна знову змушена боротися за свою свободу та територіальну цілісність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гастрономічна ідентичність: Валентина Хамайко поділилася рецептом пирога Незалежності з м'ясом та перцем

Сучасні традиції святкування

Вкотре ми відзначаємо День прапора в умовах військової агресії росії. За час війни державний прапор став особливим символом свободи та незалежності для українців, які мріють, щоб він якнайшвидше знову замайорів на кожній деокупованій українській території.

День прапора в Україні традиційно відзначається підняттям державного прапора всією країною.Також значна увага приділяється прапору на фронті. Українські захисники кажуть, що український прапор для них є головним стимулом боротися та протистояти ворогові. А ось для самого ворога український прапор – серйозний дратівник.

Для багатьох українців прапор є не просто символом держави, а й особистим оберегом, який нагадує про рідний дім, незалежність та свободу. Синьо-жовтий стяг супроводжує українців під час важливих життєвих подій, спортивних змагань, культурних заходів та у повсякденному житті. Окрім офіційних заходів, багато українців прикрашають свої будинки, автомобілі та робочі місця синьо-жовтими прапорами, беруть участь у флешмобах та соціальних акціях у соцмережах. Національні кольори можна побачити скрізь – на вулицях, у магазинах, на одязі, що підкреслює патріотичний дух та єднання українців.

День прапора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що 1+1 Україна покаже до Дня Незалежності: телепрем'єра стрічки Я, Побєда і Берлін, масштабне розслідування Акіма Галімова та концерт із найкращими українськими зірками

Новини по темі