Лікарі, що приймають без направлення: повний перелік

Які лікарі приймають без направлення
freepik.com

До яких лікарів можна звертатися без направлення?

Поділитися:

Існує поширений міф, що звернутися до будь-якого лікаря можна тільки маючи відповідне направлення. Але це – міф. До яких лікарів можна звертатися без направлення, пояснюють в МОЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Коли буде мир та економічні гарантії, жінки народжуватимуть”: інтерв’ю з репродуктологом Іриною Феськовою у проєкті “Люди задля життя”

За електронним направленням від лікаря первинної ланки можна отримати безоплатну планову консультацію у вузькопрофільних спеціалістів, послуги з реабілітації, пройти обстеження чи аналізи тощо. Проте є лікарі, до яких можна звернутися без направлення напряму, і цей візит буде оплачений коштом Національної служби здоров’я України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запобігти раку молочної залози, та хто знаходиться у найбільшій групі ризику: пояснення лікаря-мамолога у "Сніданку. Вихідний"

Які лікарі приймають без направлення

Без направлення можна звернутися до:

► акушера-гінеколога;

► психіатра;

► нарколога;

► стоматолога;

► фтизіатра;

► лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

 Якщо вам відмовляють у прийомі й вимагають електронне направлення, зверніться за роз’ясненням до керівника медичного закладу.

Крім того, ви завжди можете зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, щоби дізнатися про свої права та уточнити, як діяти у випадку їх порушення.

Система Helsi: як без черги потрапити на прийом до лікаря, дивіться сюжет "Сніданку з 1+1", що виходить по буднях із 7:00 до 9:30:

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю