Оскар – одна із найпрестижніших нагород в кінематографі США, яка щорічно вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва. Дата проведення 90-ої церемонії премії Оскар призначена на 4 березня. Цього року її вручатимуть у театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі, де в одному залі зберуться найзнаменитіші діячі кіномистецтва з усього світу. Сьогодні, 23 січня, були оголошені номінанти найпрестижнішої щорічної кінопремії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 потенційних номінантів на Оскар, які вийдуть в український прокат

СПИСОК НОМІНАНТІВ ПРЕМІЇ «ОСКАР-2018»

Номінація «Найкращий фільм року»:

«Назви мене своїм ім'ям» (режисер Лука Гуаданьїно)

«Темні часи» (режисер Джо Райт). Вихід в українських кінотеатрах - 18 cічня.

«Дюнкерк» (режисер Крістофер Нолан)

«Пастка» (режисер Джордан Піл)

«Леді-Птаха» (режисер Ґрета Ґервіґ)

«Фантомна нитка» (режисер Деніел Дей-Льюїс)

Номінація «Найкращий режисер»:

Крістофер Нолан (Дюнкерк)

Джордан Піл (Пастка)

Ґрета Ґервіґ (Леді-Птаха)

Деніел Дей-Льюїс (Примарна нитка)

Гільєрмо дель Торо (Форма води). Вихід фільму в українських кінотеатрах - 18 cічня.

Номінація «Найкраща чоловіча роль»:

Тімоті Шалемей (Назви мене своїм ім'ям)

Деніел Калуя (Пастка) 

Деніел Дей-Льюїс (Примарна нитка)

Гері Олдмен (Темні часи)

Дензел Вашингтон (Роман Дж. Ізраел, Esq)

Номінація «Найкраща чоловіча роль другого плану»:

Уіллем Дефо (фільм «Проект Флорида»)

Вуді Харрельсон (фільм «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»)

Річард Дженкінс (фільм «Форма води»)

Крістофер Пламмер (фільм «Усі гроші світу»). Вихід фільму в українських кінотеатрах - 22 лютого.

Сем Рокуелл (фільм «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»)

Номінація «Найкраща жіноча роль»:

Саллі Гокінс (Форма води)

Френсіс Макдорманд (Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі)

Марго Роббі (Я, Тоня). Вихід фільму в українських кінотеатрах - 8 лютого.

Сірша Ронан (Леді-Птаха)

Меріл Стріп (Секретне досьє). Вихід фільму в українських кінотеатрах - 22 лютого.

Номінація «Найкраща жіноча роль другого плану»:

Мері Джей Блайдж (Ферма «Мадбаунд»)

Аллісон Дяенні (Я, Тоня)

Леслі Менвілл (Phantom Thread)

Лорі Меткальф (Леді-Птаха)

Октавія Спенсер (Форма води)

Номінація «Найкращий оригінальний сценарій»:

«Любов – хвороба» (Емілі В. Гордон, Кумейл Нанджіані)

«Пастка» (Джордан Піл)

«Леді-Птаха» (Ґрета Ґервіґ)

«Форма води» (Гільєрмо дель Торо, Ванесса Тейлор)

«Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі» (Мартін Макдонах)

Номінація «Найкращий сценарій-адаптація»:

«Називай мене своїм ім'ям» (сценарій Джеймса Айворі)

«Горе-творець» (сценарій Скотта Нейстадтера та Майкла Вебера)

«Логан» (сценарій Скотта Френка, Джеймса Мангольда та Майкла Гріна)

«Велика гра» (сценарій Аарона Соркіна)

«Ферма «Мадбаунд» (сценарій Вірджіла Уільямса та Ді Ріс)

Номінація «Найкращий анімаційний повнометражний фільм»: 

«Бебі-бос» (Том Макграт та Рамсі Енн Нейто)

«Годувальник» (Нора Туомі та Ентоні Лео)

«Коко» (Лі Анкріч та Дарла К. Андерсон) «Фердинанд» (Карлус Салданья)

«З любов'ю, Вінсент» (Дорота Кобела, Х'ю Унлшман та Айван Мактаггарт)

Номінація «Найкраща операторська робота»:

«Той, що біжить по лезу 2049» (оператор Роджер Дікінс)

«Темні часи» (оператор Брюно Дельбоннель)

«Дюнкерк» (оператор Ван Хойтем)

«Ферма «Мадбаунд (оператор Рейчел Моррісон)

«Форма води» (оператор Дан Лаустсен)

Номінація «Найкращий фільм іноземною мовою»:

«Фантастична жінка», Чілі

«Інсульт», Ліван

«Некохання», Росія

«Про тіло і душу», Угорщина

«Квадрат», Швеція

Номінація «Найкраща пісня»:

«Mighty River» (із кінофільму «Ферма «Мадбаунд»)

«Mystery of Love» (із кінофільму «Називай мене своїм ім'ям»)

«Remember Me» (із мультфільму «Коко»)

«Stand Up for Something» (із кінофільму «Маршалл»)

«This Is Me» (із кінофільму «Найкращий шоумен»)