Що робити, якщо радіаційна аварія застане вас на вулиці: поради МОЗ

Якщо радіаційна аварія застане вас на вулиці – інструкція від МОЗ
freepik.com

У МОЗ надали інструкції на випадок, якщо радіаційна аварія застане вас на вулиці.

Поділитися:

МОЗ оприлюднило поради, що робити, якщо радіаційна аварія застане вас на вулиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити у разі радіаційної аварії: два можливі сценарії та алгоритм дій

1.  По-перше, необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм. 

2.  Необхідно якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон. 

3.  Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення. 

4.  Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори. 

5.  Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову. 

6.  Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками. 

Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Зауважте, що перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил. 

7. У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики: чим небезпечний безконтрольний прийом калію йодиду

Головне – не панікуйте і не покидайте приміщення! Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів.

Що робити, якщо радіаційна аварія застане вас на вулиці 1+1

Новини по темі