З 1977 року, коли відбулася прем'єра картини "Зоряні війни: Епізод 4 - Нова надія", сага про "далеку, далеку Галактику" стала найбільш впливовою картиною жанру науково-фантастичного кіно.

Фільм є першим в сазі за роком випуску і четвертим по сюжетній хронології.

"Мені просто хотілося швидше зняти фільм, в якому літала літала б Зірка Смерті. А вона з'являлася тільки в четвертій частині. Тому я і почав з неї ", - жартома пояснює режисер Лукас, хоча насправді це було обумовлено недостатнім розвитком технологій виробництва.

""

З того часу було створено три приквели і два сиквели, безліч телефільмів, анімаційних картин, фанклубів, фанатських сайтів, книжок та іграшок.

1. Початково проект фільму називався "Пригоди Люка Старкіллера, описані в журналі Ордена Віллс. Сага 1: Зоряні війни". Продюсери цю назву, звісно, скоротили, а прізвище Люка була змінено на Скайвокер.

""

2. Дарт Вейдер - це такий космічний Франкенштейн. Адже створили його з трьох акторів: голос взяли у Джеймса Ерла Джонса, обличчя – у Себастьяна Шоу, а тіло – у Девіда Проуза

3. Візажист Стюарт Фріборн створив образи всіх персонажів оригінальної трилогії "Зоряні війни". Для моделювання ляльки магістра Йоди Фріборн схрестив два обличчя: взявши за основу свою зовнішність, він додав до неї характерні зморшки Альберта Ейнштейна

""

4. Риси характеру Хана Соло були скопійовані з характеру друга Джорджа Лукаса, режисера Френсіса Форда Копполи. А обличчя, як відомо, йому пощастило отримати від Гаррісона Форда.

""

5. Було задіяно не менше десяти лялькарів, щоб оперувати фігурою Джабби Хатта.

""

6. Сцени шостого епізоду "Зоряних війн" на супутнику Ендор знімалися в лісах Каліфорнії. Під час зйомок кадрів, де Чубакка діє сам, виконавця ролі Пітера Мейх'ю супроводжували кілька асистентів у яскравих костюмах. Інакше, за побоюваннями режисера, місцеві мисливці могли прийняти Чубакку за снігову людину та підстрелити.

""

7. До речі, персонаж Чубакки заснований на чотирилапій музі Лукаса  - собаці Індіана. Той самий пес дав ім'я головному герою з пригод "Індіани Джонса". Слово "Чуббака" утворилася від нашої "собаки". 

""

8. Створюючи концепт вантажного "Тисячолітнього сокола", художники надихалися формою гамбургера з оливами на боці, а моделі бойових кораблів у фільмах засновані на формах літака та шкарпетки.

""

9. Найзнаменитіша цитата з фільму "Зоряні війни" - "Хай прибуде з тобою Сила" - англійською звучить як "May the Force be with you". Цю фразу-каламбур можна зрозуміти і як "May the 4th be with you" ("4 травня з тобою"). Саме тому день "Зоряних війн" фанати цієї саги святкують 4 травня.

10. У результаті зйомок "Нової надії" у Лукаса діагностували підвищений тиск і виснаження.

""

Не пропустіть 14 жовтня, з 6:00 до 19:30, "1+1" вперше у нашій галактиці покаже одразу 5 епізодів культової саги. Та хай прибуде з вами Сила!