«Для нас людське тіло — мистецтво»: співзасновниця першого в Україні театру в жанрі стріп Альона-Анастасія Вацеба розповіла, як їхня творчість ламає стереотипи
Співзасновниця Shadow, де грають вистави в жанрі стріп, розповіла про історію створення театру та як їхні вистави змінюють уявлення про танцювальне мистецтво
Театр Shadow вже встиг здобути чимало шанувальників та здивувати своїми виставами, адже він є першим танцювальним театром України в жанрі стріп.
Співзасновниця театру Альона-Анастасія Вацеба в інтерв'ю УНІАН поділилася історією становлення театру, прем'єрами й боротьбою за прийняття нестандартного мистецтва.
Альона-Анастасія Вацеба розповіла, що як перший і наразі єдиний танцювальний театр у жанрі стріп, Shadow відчуває велику відповідальність та має важливу мету. За словами Вацеби, складність полягає в тому, щоб достукатися до ширшого загалу.
«Так, ми перший в Україні танцювальний театр в жанрі стріп. Відчуваємо величезну відповідальність, бо водночас ми є й представниками цього стилю. На наших плечах лежить висвітлення та популяризація на більш широкий загал. Часом, дуже важко пояснювати та руйнувати стереотипи суспільства відносно жанру 18+, а особливо людям, які не дотичні до танцювального світу», – розповідає Альона-Анастасія.
«Важко пояснювати та руйнувати стереотипи суспільства»
За рік свого існування Shadow зібрав 10 sold-out. Найпопулярнішою виставою в театрі є «Повія», проте Shadow вже представив глядачам нову роботу під назвою «Гра».
Як зізнається співзасновниця, Shadow будувався на безмежній вірі у свою ідею. За словами Вацеби, команда була повністю залучена в проєкт, віддаючи весь час і енергію на кожен виступ, репетицію і сценарій.
«Зв’язки — точно не про нас. Хотілось, звісно, мати квиток в шоубізнес і одразу отримати контакти всіх впливових медійних людей, але ми починали, по суті, з нуля. В чому наш успіх? Досі згадуємо перші постановки, репетиції, перші сценарії з мурахами та метеликами в животі. Коли ви закохані у свій проєкт — це вже успіх», – зізнається Альона-Анастасія Вацеба.
«Коли ви закохані у свій проєкт — це вже успіх»
Як пояснює Вацеба, для них людське тіло – це мистецтво, яке можна показати красиво та без надмірної вульгарності. Театр Shadow прагне створювати естетичне мистецтво, де людське тіло виступає в ролі витонченого інструменту, а не об’єкта сексуалізації.
«В пріоритеті, завжди краса людського тіла»
«Для нас людське тіло — мистецтво і ми чудово розуміємо, як показати його естетично, красиво та не хамудно. Ми шукаємо нові прийоми та конструкції в яких не буде нічого спільного з об’єктивізацією жіночих та чоловічих тіл. Ми не прагнемо сексуалізувати будь-яку стать, ми робимо те, що відчуваємо, і те, як ми себе відчуваємо.
В пріоритеті, завжди краса людського тіла в стильній реалізації та влучному відображенні задумів. Для когось це може бути занадто, а для когось — красиво та театрально. Ми все одно не можемо подобатись кожному, тому чекаємо на свого глядача!», — зазначає співзасновниця театру Shadow.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Неодмінно викличе емоції»: Артем Пивоваров та ONUKA представили спільну пісню на вірш Михайла Семенка