У Житомирі відкрили одразу дві «Школи супергероїв»

 Право на освіту: У Житомирі відкрили одразу дві «Школи супергероїв» | 1+1

Діти в міських лікарнях отримали доступ до освіти.

Поділитися:

У п'ятницю, 11 жовтня, за підтримки соціального проекту «Право на освіту», яким опікується ведуча ТСН Наталія Мосейчук, відкрилися дві «Школи супергероїв» в обласній і міській лікарнях Житомирщини. Це сталося завдяки співпраці з місцевою владою, соціально активним бізнесом і соціальною франшизою «Школа супергероїв: посібник по втіленню».

До цієї події долучилися мер Житомира Сергій Сухомлин і голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма. Мета команди проекту – відкрити освітні простори в 33-х лікарнях у всіх областях України. Адже взаємодія школи і лікарні є нормою у світових дитячих медичних установах.

До слова, кілька років поспіль два подібні простори успішно функціонують в НДСЛ «Охматдит».

 «Лікарня – це час можливостей. Варто просто поглянути на нього під іншим кутом і знайти правильний підхід. Соціальна франшиза в цьому стане провідником, щоб відкривати для дітей світ розвитку і пізнання навіть в лікарняних реаліях», – зазначає Євгенія Смирнова, засновниця Школи супергероїв і ГО «Small Heart with Art».

Створення шкіл при лікарнях підтримали головні лікарі Житомирської обласної дитячої лікарні та Дитячої лікарні ім. Башек Юрій Довгополий і Володимир Галайба. Житомирські міська та обласна ради виділили кошти на ремонтні роботи та облаштування навчальних класів. 

Відповідно до Положення про очну форму здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я, в розробці якого брали участь команди «Право на освіту» та Small Heart with Art, і відповідних наказів за Дитячою лікарнею імені В. Й. Башека, закріплена загальноосвітня школа №33 і її вчителі вже з 1 жовтня розпочали заняття. Зовсім скоро і в Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні проводитимуть уроки.

«Через дітей змінюємося ми, дорослі. Особисто я переконався в цьому вже кілька разів. Кожна деталь дуже важлива, адже правильно організований простір позитивно впливає на розвиток дітей. Зі свого боку ми готові підтримувати соціальні проекти, готові виділяти кошти, головне, щоб були такі драйвери процесу, як команди «Право на освіту» та «Школи супергероїв», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Школа в лікарні – необхідний крок у психологічному здоров’ї пацієнтів. До нас приїжджають діти з усієї області та перебувають на лікуванні місяцями. «Школа Супергероїв» надає можливість дітям не випадати з освітнього процесу, а, отже, безболісно повернутись до навчання у своїх звичних школах вдома», – зазначив головний лікар Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Ю.Довгополій.

Також проект підтримали багато небайдужих: благодійний фонд «Ти не один» 1+1 Медіа, Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні, Henkel, Kolorit, Trans-Atlantic Medical Relief Foundation, IDS Aqua, EdPro, Видавництво «Генеза», меблева фабрика «Луч», «Житомирські ласощі», «Ролети України», Ergo, Vikly, Cooper & Hunter, дизайн-бюро «Двокрапка», «Вольт», «Євролампи», LIKO School.

 «Маленькі пацієнти двох житомирських лікарень – обласної та міської – пройшовши всі ранкові маніпуляції і процедури сядуть за парти. Тепер в них є школи і вчителі. Навряд чи у своїх місцевих навчальних закладах вони будуть відчувати себе так само комфортно і затишно. Повірте, дорослі зробили все можливе і неможливе, щоб лікарняні школи були оснащені за найсучаснішими освітніми вимогами. Нехай діти одужують і навчаються! Впевнена, вони повернуть добро, зроблене для них з любов'ю, своїй країні», – зазначає куратор проекту «Право на освіту» і «Школи супергероїв», Наталія Мосейчук.

Навесні 2018 року було створено робочу групу за участі вчителів зі Львова, Києва, команди проекту «Право на освіту», експертів МОН та МОЗ. У грудні 2018-го представлені положення, які захищають право кожної дитини на освіту при лікарнях по всій країні. Це важливо для повернення шкіл в дитячі лікарні в Україні й перший суттєвий результат на рівні державних змін.

МОН і МОЗ спільним наказом затвердили Положення про очну форму здобуття загальної середньої освіти в медичних закладах, де є чіткий механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка потребує цього. З 2019 року на оплату праці педагогічних працівників передбачено 12 млн гривень.

Нагадаємо, що «Школа супергероїв» – це забезпечення права на освіту для дітей, які перебувають в лікарнях та випадають із процесу навчання. Школи почали відкриватись, коли проект підтримала команда 1+1 медіа та особисто ведуча ТСН, куратор проекту «Право на освіту» Наталія Мосейчук. Така школа вже третій рік поспіль успішно функціонує в НДСЛ «Охматдит» у відділенні токсикології та ВІЛ/СНІД. Понад рік тому, під час благодійного марафону у День захисту дітей  «Сніданок з 1+1» зібрав понад 650 тисяч гривень для відкриття Школи Супергероїв у відділенні токсикології НДСЛ  «Охматдит».

Команда проекту Право на освіту та ГО Small Heart with Art готові ділитися досвідом з усіма, хто долучиться до створення таких закладів у своїх містах, від обласних до районних.

Сайт 1plus1.ua розповість тобі гарячі зіркові новини, стане цікавим співбесідником у темах моди, краси, здоров'я та стосунків. Разом нам буде класно — підписуйся на наш Twitter.

Новини по темі