Здійсни мрію відкрити школу для маленьких пацієнтів в опіковому центрі

Здійсни мрію відкрити школу для маленьких пацієнтів в опіковому центрі

Саме ваш голос дасть дітям в лікарні змогу не відставати від школи, тримати контакт з життям, спілкуватися і розвиватися!

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Соціальний проект «Право на освіту» під кураторством ведучої новин ТСН Наталії Мосейчук вже понад рік привертає увагу громадськості до важливої проблеми в суспільстві – з усіх великих дитячих лікарень України, крім львівських та столичного Охматдиту, за часи незалежності зникли школи…  

Тобто маленькі пацієнти, які довгий час перебувають на лікуванні, не мають доступу до освіти! І це позначається на їх психологічному здоров’ї та інтелекті.  Так не може бути, бо у всіх  цивілізованих країнах світу -  США, Європі, Японії, Ізраїлі – діти мають можливість вчитися на базі лікарень, - у три зручні форми – дистанційна, біля ліжка та групова.  

Наталія Мосейчук з командою однодумців, партнерів, найкращих вчителів і експертів, за допомоги і глядачів 1+1 – відкрили Школу Супергероїв в Охматдиті –  навчанням там охоплені вже два відділення і далі буде. І є сподівання, що МОН і МОЗ зможуть зробити зміни на рівні держави в цьому напрямку!

Але вчити дітей треба вже (!) і не чекати.  Наприклад, понад 800 дітей проходить через столичний опіковий центр -  дитяче відділення Центру термічної травми та пластичної хірургії. Ініціативна група небайдужих киян розробила проект шкільного класу для безкоштовного навчання дітей, що перебувають на стаціонарі цього центру.  Є приміщення в закладі, яке можна переобладнати для ігрового навчального простору, можна запросити на роботу вчителів, організувати спеціальну освітню програму  

Часто діти в стінах лікарні тут знаходяться тижнями. Хтось із них боїться потім повертатися у свій рідний клас, адже пропустив значну частину програми, інші соромляться своїх опіків і не знають як реагуватимуть однолітки. Завжди школа в лікарні – це психологічна допомога. Лікарі, які вже працюють на своїх територіях зі школами, кажуть, що це дуже полегшує процес організації лікування – адже дитина і батьки так спокійніші, учень зайнятий корисним спілкуванням, читанням, відволікається, не думає про погане, а думає про майбутнє, це ліки від депресії і контакт із оточуючим світом.

Головлікар Центру Андрій Воронін звернувся з проханням підтримати цей проект, бо він переконаний, що системне навчання і відповідна робота допоможе зменшити кількість нещасних випадків серед дітей в майбутньому, бо тут можна організувати дієву профілактику та дати важливі знання з техніки безпеки, з охорони здоров’я, фізики, хімії цим дітям.

Але в нас є час до 15 вересня, щоб проект школи в Опіковому центрі пройшов народне голосування і став реальністю, щоб діти могли отримати свій простір та яскраве вікно в світ у лікарні. На це можна отримати бюджетні кошти КМДА, а не шукати по спонсорах! Так як це мусить бути.

Проект успішно пройшов вже два тури на Громадському бюджеті, і зараз третій вирішальний – голосування. Все залежить від кожного з вас! Допоможіть дітям і віддайте свій голос на платформі «Громадський бюджет» за цим посиланням. Про це просимо вас всі ми – команда Право на освіту разом з Наталею Мосейчук та група 1+1 медіа.

Голос віддати можуть тільки кияни і тільки до 15 вересня. Ті, хто не кияни, - можуть зробити пости – це теж дуже допоможе! Після 15 вересня стануть відомі переможці, проекти яких будуть реалізовані вже наступного року. Зайдіть за посиланням і зареєструйтеся за допомогою картки ПриватБанк, картки Ощадбанк (Картки киянина) або електронного цифрового підпису і додайте ваш голос! Необхідно зібрати тисячу голосів, і без вас нам це не вдасться. Голосування займе у Вас 5 хвилин і допоможе реалізувати велику добру справу, тож просимо не бути байдужими до потреб дітей та всього міста  та ініціатив волонтерів.  

Наталія Мосейчук записала спеціальне відеозвернення до всіх небайдужих!

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю