Продолжая посещение сайта, вы соглашаетесь на использование файлов cookie и Политикой конфиденциальности

Ворожіння та калита: Як молодь святкує День святого Андрія

13 грудня в Україні гучно та весело святкують Калиту чи День святого Андрія.

Як приготувати калиту до Дня святого Андрія13 грудня в Україні відзначають День святого Андрія. Це свято має два значення: релігійне і народне.

За першим в цей день прославляють апостола Андрія, який проповідував християнство у Скіфії і дійшов аж до Києва. На Андрія відмовляються від будь-якої роботи. Вважається, що працювати сьогодні – великий гріх.

За народним календарем 13 грудня прийнято проводити гучно та весело, адже саме сьогодні відзначають день Калити. Це свято – одне з найвеселіших у зимовому циклі. Дівчата та хлопці збиралися разом, готували смаколики та влаштовували забави.

Молодь обов’язково грала у веселу гру під назвою Калита. Дівчата заздалегідь випікали смачний корж з діркою посереднині, через яку протягувалася стрічка. Калиту підвішували до стелі, щоб парубок, який братиме участь у грі, міг дістати випічку лише зубами. Головне завдання молодика – вкусити калиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт приготування калити від Руслана Сенічкіна

На Андрія, 13 грудня, юнаки та дівчата приглядалися одне до одного. Після Хрещення починався сезон зимових весіль, тож було цілком можливо зустріти своє кохання на вечорницях на Андрія.

У ніч на 13 грудня дівчата ворожили на кохання. Ворожіння на Андрія вважалося найбільш достовірним. Також наші пращури вірили, що в цей день уві сні можна було побачити свого майбутнього чоловіка.

Усі дівчата мріють про успішного та люблячого чоловіка. Читайте, які ритуали допомагають знайти заможного нареченого.

2016-12-13
Загружается
Топ новости
Новости
Новости