Чи працюють старі методи виховання для сучасних дітей (про правила виховання розповідає психологиня Анна Кушнерук)

Сніданок. Вихідний
07:00
У вихідні

Чи доцільно використовувати старі методи, якщо мова йде про виховання сучасних дітей? Власними правилами виховання ділиться психологиня Анна Кушнерук.

Поділитися:

Чому ми іноді переносимо на наших дітей ті ж методи, якими виховували у свій час нас? Чи доцільно, чи правильно так робити? Про це, а також про власні правила виховання у шоу «Сніданок. Вихідний» розповіла психологиня Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бабусі і мами, ревнощі виховання: чи правда, що онуків любити простіше, ніж дітей (коментує психолог)

Анна Кушнерук пояснює, що копіювати методи виховання своїх батьків цілком логічно, адже люди за своєю суттю історичні істоти. І те, що робили з нами в дитинстві, ми зараз на підсвідомому рівні робимо і з власними дітьми, особливо, якщо ми виросли у здоровій психологічній атмосфері. Також Анна Кушнерук пояснила, чому бабусі так тепло ставляться до онуків:

Але для сучасних дітей старі методи виховання часто виявляються неефективними. Вони прагнуть більшої аргументації дій та вчинків, ніж це було прийнято раніше. Світ змінюється, і нам треба змінюватися разом з ним, вважає психологиня. І додає:

«Адекватні батьки щодня працюють над тим, щоб не агресувати на дітей, не бути занадто прискіпливим, і ця робота не закінчиться ніколи. І все одно іноді буде імпульс, коли ви зробите так, як робили з вами у дитинстві. Найбільша робота над собою – це не чинити так, як робили батьки, а шукати інші нейронні можливості щось сказати, зробити».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не розчинитися в дітях? Розповідає психологиня Анна Кушнерук (на прикладі стосунків співачки Камалії з мамою)

Анна Кушнерук зауважує – для гармонійного розвитку особистості надзвичайно важливі комунікативні навчики. Психологиня каже:

«Ми своїх дітей маємо навчити говорити про свої потреби».

Поради по вихованню дітей від Анни Кушнерук

Анна Кушнерук радить дотримуватися таких пораду у вихованні дітей:

►Поважати дітей і пам’ятати, що цей світ є і для них, і для вас, вони так само його повноцінні частини.

►Якщо ви відчуваєте, що не маєте сил, не знаєте, як вчинити, проговорюйте ситуацію з іншими дорослими людьми, прописуйте, продумуйте, не залишайте проблему непропрацьованою. Бо в майбутньому вона дасть про себе знати.

►Розмовляйте з дітьми, лише в повноцінному діалозі можна дізнатися про їхні потреби та проблеми.

►Будьте з дітьми друзями. Але тут є уточнення від Анни Кушнерук:

«Треба бути дітям друзями, але це не про панібратство. Це про систему, у якій з дитиною розмовляють, їй довіряють, її поважають, але не забувають, хто в домі дорослий».

Дивіться, як Анна Кушнерук розповідає про пізнє батьківство:

ФОТО: Pexels/Elina Fairytale

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю